В Україні запускають перший освітній курс Інтернету речей
Мобільний оператор Vodafone Україна спільно з Державним університетом телекомунікацій розробив першу в Україні освітню програму Інтернету Речей (Internet of Things, IoT, - ред.).
Про це Укрінформ повідомили в пресслужбі мобільного оператора.
"Vodafone спільно з Державним університетом телекомунікацій розробив освітню програму Інтернету Речей, яка дозволить українським студентам отримати актуальні знання у перспективній галузі, а також взяти безпосередню участь у розробці та впровадженні IoT-проектів в Україні", - зазначили в пресслужбі компанії.
Повідомляється, що програма навчання розрахована на 5 місяців і складається з трьох модулів: Device Intelligence and Wearables, IoT Security та Products and Projects (використання, безпека та продукти Інтернету речей, - ред.).
На даний момент в навчанні зможуть взяти участь лише студенти 4 курсів Державного університету телекомунікацій, однак в майбутньому до освітньої програми зможуть приєднатися й інші ВНЗ України. Зараховані на навчальний курс студенти отримають доступ до новітнього обладнання в лабораторії інтернету речей, технологічної бази Vodafone і візьмуть участь у впровадженні IoT-технологій в Україні.
Реєстрація на курс відкривається 3 вересня у приміщенні Державного університету телекомунікацій, де буде проведена установча лекція за участю провідних фахівців компанії Vodafone.
IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні став можливим із запуском 4G в липні 2018 року. Для запуску IoT рішень Vodafone спеціально розгортає мережу NB-IoT на базі власної 4G мережі, яка сьогодні доступна 60% українців.
У грудні 2018 року Vodafone Україна підключився до глобальної IoT-платформі Vodafone, світового лідера в області IoT-рішень. Таким чином, українські клієнти Vodafone зможуть отримати доступ до кращої світової платформи, щоб системно і централізовано керувати IoT-рішеннями у своїх компаніях.
Технології IoT використовуються в сучасному суспільству у сферах Smart City, "розумних будинків", моніторингу стану доріг, відстежуванні вантажопотоків та в агропромисловості тощо.