В ОП обіцяють, що знайдуть рішення для продовження роботи Starlink
Україна знайде рішення для продовження роботи системи Starlink та розраховує, що до завершення перемовин компанія забезпечить стабільний зв‘язок.
Про це зазначив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк у Твіттері, передає Укрінформ.
"Давайте відверто. Подобається це комусь чи ні, але Ілон Маск допоміг нам вистояти у найбільш критичні моменти війни. Бізнес має право на власні стратегії. Україна знайде рішення, аби Starlink продовжив роботу. Очікуємо, що до кінця переговорів компанія забезпечить стабільний зв‘язок", - повідомив Подоляк.
Як повідомляв Укрінформ, раніше мільярдер Ілон Маск підтвердив, що його компанія SpaceX хоче відмовитися від фінансування послуг супутникового інтернет-зв’язку в Україні, який забезпечується терміналами Starlink, переданими як допомога нашій країні.
На початку жовтня Маск висловив думку, що результатом ескалації між росією й Україною може стати ядерна війна. Він запустив на своїй сторінці у Твітері опитування, де виклав власну формулу завершення війни, зокрема запропонував провести ще один «референдум» на тимчасово захоплених територіях України та забезпечити водою Крим.
У відповідь Президент Володимир Зеленський організував у Твітері своє опитування щодо того, «який Маск подобається більше»: той, що підтримує Україну, чи той, що за росію.
Згодом мільярдер написав, що й надалі дуже сильно підтримує Україну, але «переконаний, що масштабна ескалація війни завдасть великої шкоди Україні і, можливо, світу».
На початку цього тижня ресурс Vice опублікував статтю під заголовком: «Ілон Маск поговорив з путіним перед публікацією твіту з мирним планом для України». Матеріал ґрунтувався на словах засновника Eurasia Group Яна Бреммера, який стверджував, ніби мав розмову з Маском, і той сказав, що спілкувався з кремлівським лідером перед тим, як запропонувати свою «мирну формулу» для України. У цій розмові путін начебто переконував Маска, що готовий до переговорів з Україною за певних умов. Ці умови включали визнання Криму російським, постійний нейтральний статус України, а також визнання Києвом російської анексії чотирьох українських областей.
Однак після цього Маск заперечив факт спілкування з путіним на цю тему, зауваживши, що мав з ним розмову 18 місяців тому, і вона стосувалася теми космосу.