Нідерланди обмежать експорт напівпровідникових технологій до Китаю

Нідерланди введуть нові обмеження на експорт напівпровідникових технологій для захисту національної безпеки, приєднавшись до зусиль США щодо стримування експорту чипів до Китаю.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Reuters.

“Уряд Нідерландів у середу заявив, що планує нові обмеження на експорт напівпровідникових технологій для захисту національної безпеки, приєднавшись до зусиль США щодо обмеження експорту мікросхем до Китаю”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ця заява ознаменувала перший конкретний крок нідерландців, які контролюють основні технології виробництва мікросхем, щодо прийняття правил, до яких закликає Вашингтон, щоб загальмувати китайську промисловість з виробництва мікросхем і уповільнити її військові успіхи.

У жовтні США ввели масштабні експортні обмеження на постачання американських інструментів для виробництва мікросхем до Китаю. Але для того, щоб обмеження були ефективними, їм потрібна згода інших ключових постачальників у Нідерландах та Японії, які виробляють технології для виробництва мікросхем. Країни-союзники вели переговори з цього питання протягом кількох місяців.

Міністерка внутрішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів Ліше Шрайнемахер оголосила про це рішення в листі до парламенту, заявивши, що обмеження буде введено до літа.

У її листі не згадується ні Китай, ключовий торговий партнер Нідерландів, ні ASML Holding, найбільша в Європі технологічна фірма та великий постачальник для виробників напівпровідників. У ньому зазначено, що однією з технологій, про які йдеться, є літографічні системи DUV, другі за досконалістю машини, які ASML продає виробникам компʼютерних мікросхем.

“Оскільки Нідерланди вважають за необхідне з міркувань національної безпеки якнайшвидше поставити цю технологію під контроль, Кабінет міністрів запровадить національний контрольний список”, – йдеться в листі.

Читайте також: Штати заборонили продавати Huawei більшість сучасних технологій - ЗМІ

Як повідомляв Укрінформ, мікрочипи виробництва нідерландських компаній попри санкції потрапляють до рф, експорт відбувається через посередників.

За даними журналістів, кількасот поставок здійснено до трьох російських компаній, пов’язаних з оборонними підприємствами. У російській зброї також були виявлені “голландські” мікрочипи.

Розслідувачі зауважили, що існує схема, коли невелика група китайських компаній отримує нідерландські чипи та експортує їх до росії. Одна з таких компаній входить до санкційного списку США через поставки для російського оборонного комплексу.