У Євросоюзі досягли згоди щодо закону про штучний інтелект
Члени Європейського парламенту, представники країн-членів ЄС та експерти Європейської комісії у суботу уклали політичну угоду щодо закону про штучний інтелект.
Про це повідомляє Politico, передає Укрінформ.
Як зазначається, переговорили тривали понад 36 годин. У результаті дискусій представники трьох інституцій дійшли згоди у питаннях прогнозованого застосування, розпізнавання облич та використання ШІ правоохоронними органами.
Очікується, що над текстом закону буде проведена велика технічна робота для вдосконалення досягнутої політичної угоди.
Депутат Драгош Тудораке, який був одним із співдоповідачів закону про ШІ у ЄП, наголосив на історичності укладеної угоди.
«Ми першими у світі встановили реальне регулювання для ШІ і для майбутнього цифрового світу, керованого ШІ, скеровуючи розвиток і еволюцію цієї технології в людиноцентричному напрямку», – написав він.
Водночас єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон у соцмережі Х зауважив, що ЄС стане першим континентом, який встановив чіткі правила використання ШІ. «Закон про штучний інтелект - це набагато більше, ніж зведення правил, це - стартовий майданчик для стартапів і дослідників з ЄС, які очолять світову гонку ШІ», – написав Бретон.
Як повідомлялося, ініціатива регулювання штучного інтелекту виникла в Європейському Союзі у 2021 році.
Проєкт, який ліг в основу закону про ШІ, був схвалений Європейським парламентом у червні цього року.