Заступник директора НАБУ розповів про хакерські атаки на бюро

Самохвалов запитує

На Національне антикорупційне бюро (НАБУ) було здійснено кілька кібератак.

Про це розповів заступник директора бюро Денис Гюльмагомедов у програмі Укрінформу «Самохвалов запитує».

Зокрема, відповідаючи на запитання стосовно кібератак на відомство, Гюльмагомедов сказав: «Такі факти були. І певні наслідки також були. Вони не були критичними, але це те, що змушує розвиватися і краще захищатися».

За словами посадовця, кібератаки були спрямовані на відкриту мережу бюро, яка взаємодіє з відкритим інтернетом.

Водночас система електронного документообігу бюро e-Case знаходиться у закритій мережі, яка має інший рівень захисту, і не постраждала.

«Атаки були, часто їх виявляють і зараз, в умовах агресії Російської Федерації», - додав Гюльмагомедов.

На його думку, система інформаційної безпеки НАБУ добре захищена, підтвердженням цьому є отриманий сертифікат Комплексної системи захисту інформації державного зразка.

Також, за словами посадовця, бюро залучає компанії, які спеціалізуються на перевірці інформаційної безпеки, у тому числі організації атак на інформаційну систему для виявлення вразливостей.

Читайте також: Наркотики і схеми: у НАБУ розповіли, як криптовалюту використовують злочинці

«Час від часу ми успішно проходимо такі тести», - зазначив заступник директора бюро.

Як повідомляв Укрінформ, зранку 12 грудня оператор «Київстар» став мішенню потужної хакерської атаки, що призвела до технічного збою. Недоступними стали послуги зв`язку та доступу в інтернет.

У компанії запевнили, що персональні дані абонентів скомпрометовані не були. Також пообіцяли компенсацію абонентам, які не мали зв'язку або не могли скористатися сервісами оператора.

За фактом кібератаки на Київстар Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження. Однією з версій слідства названа причетність російських спецслужб.