Чернігівські археологи знайшли унікальну давньоруську піч
На території стародавнього Дитинця в Чернігові археологи знайшли унікальну давньоруську піч для випалювання вапна.
Про це повідомила керівник археологічної експедиції, доцент Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, кандидат історичних наук Олена Черненко на своїй сторінці у Facebook.
"Найцікавіший об’єкт, на жаль, погано зберігся, це - піч для випалювання вапна (не плутати з вапняною ямою). Подібна виробнича споруда в Чернігові виявлена вперше. Для Древньої Русі в цілому відомо всього декілька таких споруд", - написала археолог.
У розмові з кореспондентом Укрінформу Черненко додала, що піч свого часу була 3-метровою шахтою, в якій і вироблялося вапно для будівництва.
За її словами, ще одна цікава знахідка нинішніх розкопок - глинобитна піч, що використовувалася господарями досить довго й ремонтувалася не менше 8 разів.
Знайшли археологи й частину записки (графіті) з минулого на стінці амфори. Як зазначила Черненко, уламки амфор та імпортного посуду - сліди колишньої розкоші.
За словами керівника експедиції, розкопки проводяться на території колишньої чернігівської фортеці стародавнього Дитинця, яка була заснована в Х сторіччі й де багато віків концентрувалося міське життя. Наприкінці червня, на третій день від початку досліджень, археологи знайшли там залишки печі ХІV ст., древню сокиру й острогу для риболовлі. Отже, на місці стародавнього поселення загалом уже виявлено залишки трьох печей.
Розкопки на території чернігівського Валу проходять на виконання обласної цільової програми археологічних досліджень у Чернігівській області на 2013-2020 роки за сприяння Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній". Замовник досліджень - Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського.
У роботах беруть участь наукові співробітники заповідника та студенти Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педуніверситету ім. Т.Г. Шевченка.