Львівщина розробила путівник для екотуристів

У Львові презентували новий путівник, присвячений екологічному туризму в області. У виданні зібрано інформацію про маловідомі еколокації, національні й регіональні парки, еколого-просвітницькі центри.

Про це розповіла начальник управління туризму Львівської ОДА Наталя Табака, повідомляє «Львівська газета»

«Над ним (путівником «Мандри Львівщиною: природні та еко-локації» – ред.) з початку червня працювала велика команда, до якої увійшли фотографи, екологи, представники парків та управління туризму і курортів. За допомогою знімків хотіли передати через емоцію, що потрібно для своєї родини планувати еко-дружній відпочинок. Це видання як для львів’ян, так і для тих, хто приїжджає до нашого міста як турист», зауважила Табака.

Путівник, зокрема, пропонує завітати до Національного природного парку «Сколівські бескиди», де можна побачити визначну природну та археологічну пам’ятку Урицькі скелі, гору Парашка, Кам’янецький водоспад. Розповідає видання і про Яворівський національний природній парк, Національний природній парк «Північне Поділля», регіональні ландшафтні парки «Верхньодністровські Бескиди», «Стільське горбогор’я», «Знесіння».

Читайте також: На Рівненщині створять національний парк "Нобельський"

Крім того, увага приділена еколого-просвітницьким і туристично-рекреаційним центрам Львівщини. Зокрема, в Національному парку «Сколівські бескиди» успішно відроджують популяцію зубрів і на сьогодні стадо цих лісових тварин налічує понад 30 особин. На території рекреаційного осередку «Оселя Розточчя» розвивається кінний туризм – відвідувачі мають змогу милуватися нащадками дикого коня тарпана та здійснити кінні прогулянки. За 15 км від Львова розташований унікальний рекреаційний центр для порятунку бурих ведмедів «Домажир». Тут в умовах, максимально наближених до природніх, ведмеді проходять процес реабілітації та відновлення.

Також посібник містить особливий розділ, присвячений локаціям спостереження за птахами. І розповідає про унікальні цвітіння, наприклад у Національному природному парку «Північне Поділля» росте дика орхідея, у заплаві річки Дністер – дикі тюльпани.

Видання вийшло тиражем 1000 примірників і буде розповсюджуватися в туристично-інформаційних центрах, під час виставкових заходів. Крім цього, він буде доступний в цифровому форматі на сайті Львівської ОДА, сторінках установи в Facebook та Instagram. Також планується його випуск англійською мовою.

Фото: Ольга Стоноженко/gazeta.lviv.ua