Олена Зеленська запустила два україномовні аудіогіди в Туреччині
Під час робочого візиту Президента України до Турецької Республіки перша леді Олена Зеленська запустила два нові україномовні аудіогіди в Туреччині – у Галатській вежі в Стамбулі та в Музеї анатолійських цивілізацій в Анкарі.
Церемонії запуску відбулася за участю першої леді Туреччини Еміне Ердоган, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу глави Української держави.
«Це вже четвертий та п’ятий україномовні аудіогіди на території Туреччини з тринадцяти запущених у межах ініціативи. Ми продовжуємо поширювати українську мову у світі», – зазначила Олена Зеленська.
За словами дружини Президента України, цього року в Туреччині планують відкрити україномовні аудіогіди ще в музеї Святого Миколая (м. Демре), в Археологічному музеї (м. Анталія) та в музеї Мевляни (м. Конья).
Впровадження аудіогідів українською є частиною напрямку культурної дипломатії.
«Я знаю, що пані Олена має особливий інтерес до культури, історії та мистецтва. Я із захопленням спостерігаю за її роботою. Я вірю, що як країни, які є сусідами через одне море, ми маємо багато роботи у сфері культури. Адже сфера культури є єдиним інструментом для розвитку дружніх зв'язків, ключем, що дійсно допомагає зрозуміти того, хто навпроти», – сказала Еміне Ердоган.
Крім того, вона відзначила, що між Україною та Туреччиною існує міцний зв'язок, що має тисячолітню історію.
«Спільні слова у наших мовах та схожість у декоративно-ужитковому мистецтві є доказом того, що з давніх часів ми мали культурний обмін. Я вважаю дуже важливим те, що ці спільності стають відомими для всіх», – додала перша леді Туреччини.
За даними пресслужби, у 2021 році також планується запуск аудіогідів у Лондонському Тауері, Версальському палаці, Національному природознавчому музеї в Берліні, Меморіальному комплексі історії Голокосту – Яд Вашемі, Державному музеї мистецтв імені Ігоря Савицького в Узбекистані.
Як повідомлялося, Середньовічна Галатська вежа – одна з найяскравіших історико-архітектурних пам'яток міста і символ Стамбула. Розташована у європейській частині міста на високому пагорбі району Галата. Галатська вежа включена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Музей анатолійських цивілізацій – головний історико-археологічний музей Туреччини. У ньому зібрано близько 195 000 артефактів анатолійської історії. Завдяки своїм унікальним колекціям музей перебуває у топі рейтингу найкращих музеїв світу.
Торік україномовні аудіогіди запрацювали в найбільшому палаці Туреччини – Долмабахче», а також у турецькому музеї просто неба Ефес та Національному парку Гьореме, що у Каппадокії.
Фото: Офіс Президента, АА