Австрія частково відкривається туристам – для України послаблень немає

Уряд Австрії послаблює з 1 липня, коли в усьому Євросоюзі почне діяти так званий зелений паспорт, правила в’їзду до республіки, зокрема й для багатьох країн-нечленів ЄС.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії, послаблення в’їзду передбачені у відповідній постанові австрійського МОЗ.

Документом визначено перелік з 50 країн, які належать до так званих країн з невеликим ризиком у плані поширення COVID-19. При в’їзді в Австрію з цих країн з 1 липня не буде обов’язкового карантину, як і не вимагатиметься попередня онлайн-реєстрація подорожі.

Водночас на кордоні громадяни з цього списку країн мають надати так званий доказ невеликого епідеміологічного ризику: або підтвердження про негативний результат тесту на COVID-19, або документ про щеплення від коронавірусу, або ж медичну довідку про вже перенесене захворювання. Якщо такого документа не буде, то в’їхати до Австрії все одно можна, але треба буде здійснити реєстрацію та зробити тест на коронавірус упродовж 24 годин.

До цієї групи "країн та регіонів з невеликим епідеміологічним ризиком" належать переважно країни Євросоюзу, а також Албанія, Австралія, Гонконг, Ізраїль, Японія, Саудівська Аравія, США та ін. України в цьому списку немає.

Окремо постановою визначено список країн, де особливо поширені мутації коронавірусу – в’їзд з них до Австрії загалом залишається під забороною, за винятком окремих випадків. До цього списку входять такі країни, як-от Велика Британія, Бразилія, Індія та Південна Африка.

Читайте також: Кіпр спрощує в'їзд для вакцинованих українців

Щодо усіх інших держав, які не потрапили до списку "країн з невеликим епідеміологічним ризиком" та до переліку країн, де поширені мутації коронавірусу – а сюди належить і Україна – діють інші правила в’їзду до Австрії. Згідно з постановою, особи, які в'їжджають з таких країн, повинні мати "доказ невеликого епідеміологічного ризику" (негативний результат тесту, посвідчення про вакцинацію чи довідка про перенесене захворювання COVID-19). Крім того, для них залишається вимога щодо онлайн-реєстрації подорожі (Pre-Travel-Clearance), а також діятиме обов’язковий десятиденний карантин. Карантин можна закінчити достроково через п’ять днів після в’їзду – після отримання негативного тесту на коронавірус.

Як повідомила в коментарі кореспонденту Укрінформу консул Посольства України в Республіці Австрія Мирослава Зінкевич, ці нові послаблення правил в’їзду до Австрії з 1 липня не поширюються на безвізові поїздки з туристичною метою для українців – такі подорожі й надалі не дозволено.

"Для українців практично нічого не змінилося. Поїздки в Австрію для громадян України у рамках безвізового режиму з ЄС і надалі залишаються під забороною", – заявила Зінкевич.

Зокрема, консул вказала на те, що дозвіл на в’їзд до Австрії з так званих третіх країн, навіть з подальшим карантином, не поширюється на туристичні поїздки з України за біометричним паспортом.

"В’їзд в Австрію для громадян України за біометричним паспортом залишається можливим лише з особливих причин в окремих випадках", – зазначила вона.

Постанова австрійського МОЗ також визначає, що громадянин з країн, які не є членами ЄС, можуть уникнути обов’язкового карантину під час в’їзду до Австрії, якщо вони мають сертифікат про повне щеплення від коронавірусу вакциною з визначеного республікою переліку.

Втім, як повідомила український консул, такий варіант – коли українець в’їжджає до Австрії за безвізом, маючи зроблене в Україні щеплення визнаною в Австрії вакциною, – також наразі не можливий. Причина – Австрія поки не визнає українські сертифікати вакцинації.

"Проблема тут полягає в тому, що сертифікати вакцинації українського зразка станом на сьогодні Австрією не визнаються. Ми зараз ведемо активно роботу з австрійською стороною щодо визнання наших сертифікатів", – заявила Зінкевич.

Як повідомляв Укрінформ, в Австрії з 1 липня заклади громадського харчування зможуть працювати без часових обмежень, відновлять роботу нічні клуби та бари, а також дозволять масові заходи та послаблять масковий режим.