Ткаченко назвав улюблені місця для відпочинку та культурного туризму в Україні

Фото

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко склав свій список місць для відпочинку чи культурного туризму в Україні.

Про це він написав у Телеграмі, передає Укрінформ. 

"У нашій країні десятки напрямків, які можна обрати для дозвілля з друзями чи сім’єю на вихідні. Або ж спланувати повноцінну відпустку. Я бував у багатьох регіонах України, і кожен з них особливий. Рекомендую свій особистий топ-6 для відпочинку чи культурного туризму", – написав глава МКІП.

Зокрема, міністр рекомендує відвідати Переяслав – місто з тисячолітньою історією. Його туристична перлина – Національний етнографічний заповідник. Також тут є будинок Переяславського колегіуму, де викладав філософ Григорій Сковорода.

Полтава також увійшла до шістки улюблених міст Ткаченка для відпочинку. "Містичні Гоголівські місця і батьківщина Остапа Вишні, Олени Пчілки, Івана Котляревського... Диканька із Садибою Кочубеїв, Миколаївською церквою та Тріумфальною аркою, а також Полтавська галерея мистецтв ім. Миколи Ярошенка, Полтавський театр ім. Миколи Гоголя", – зауважив міністр.

Він радить скуштувати місцеву кухню, а для тих, хто полюбляє активний відпочинок, є велосипедні маршрути.

Ткаченко рекомендує відвідати і Чернігів, де є чудовий маршрут від Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній»: Спасо-Преображенський собор – Будинок полкової канцелярії – Борисоглібський собор – Колегіум – Катерининська і П’ятницька церкви тощо.

У Чернігові міністр радить відвідати й історичний музей ім. Василя Тарновського – один із найстаріших в Україні, фонд якого налічує 160 тисяч об’єктів.

Читайте також: Ткаченко на Конференції з питань реформ у Вільнюсі презентує туристичний потенціал України

За словами Ткаченка, Закарпаття – "гастрономічний рай у поєднанні з природою на межі фантастики". "Персональний маршрут, який вже випробував на собі і залишився в захваті: після Сваляви заїхати на територію санаторію "Карпати" з ботанічним парком і замком Шенборнів, далі старовинний замок Сент-Міклош. Наступна точка агросадиба "Кельтський двір", де можна послухати історії про кельтів із Закарпаття та дізнатися рецепти справжнього зілля. Наостанок – Ужгород із величним Ужгородським замком та будинком філармонії", – написав він.

Замок Сент-Міклош, що в Чинадієво

До списку рекомендованих місць потрапила і Черкащина, де, за словами міністра, поціновувачі історії та культури отримають феєрверк емоцій. Ткаченко рекомендує сходити в Черкаську філармонію, Академічний музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка, Палац культури «Дружба народів». В області варто відвідати Холодний Яр із 1100-літнім дубом Залізняка, заповідник «Чигирин» з резиденцією Богдана Хмельницького та Іллінською церквою у Суботові, Мошни зі Спасо-Преображенською церквою, Корсунь-Шевченківський палац, Шевченківський заповідник у Каневі.

Національний історико-культурний заповідник "Чигирин"

Для відпочинку та культурного туризму Ткаченко радить також Одесу, де можна відвідати Одеський художній музей з оновленими експозиціями, міський сад, унікальні дворики, Одеський національний академічний театр опери та балету, катакомби.

Одеський національний академічний театр опери та балету

"В області ж незліченна кількість туристичних атракцій: Аккерманська фортеця та підземна церква в Аккермані, Центр культури вина «Шабо», Дунайський біосферний заповідник, Палац-садиба Курісів, Санжейський маяк та численні виноробні. Кожен знайде собі місце за своїми вподобаннями. До того ж, дорога вина та смаку Української Бессарабії – окремий маршрут, який заслуговує на подорож", – додав міністр.