Сайти замків Рівненщини стануть доступними для людей з інвалідністю
Сайти Дубенського та Острозького замків планують адаптувати для осіб з інвалідністю.
Про це повідомляє пресслужба Рівненської обласної ради.
«У рамках проєкту «Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1» сайти Дубенського та Острозького замків адаптують для осіб з інвалідністю. Їх оновлять відповідно до найновіших рекомендацій щодо вебдоступності WCAG 2.1. Вони покликані забезпечити максимальний доступ до web-контенту людям з інвалідністю (зір, слух, інтелектуальні комплексні порушення та синдром Дауна). Також адаптують науковий ресурс установ для програм екранного доступу та відеоконтент за допомогою тифлокоментаря та дубляжу жестовою мовою», – йдеться у повідомленні.
Також повідомляється, що упродовж 4,5 місяців проєкт реалізовуватимуть громадська спілка "Всеукраїнської ліги організацій осіб з інвалідністю зору "Сучасний погляд" разом із партнерами з державних історико-культурний заповідників у місті Дубно та Острозі.
Ініціатори проєкту зазначають, що вони прагнуть реалізувати право на інформацію та доступ для людей з інвалідністю до української культури, яку презентують історико-культурні заповідники Рівненщини.
Передбачається, що упродовж усього періоду втілення проєкту, який підтримав Український культурний фонд, адаптовані сайти апробуватимуть безпосередньо люди з інвалідністю.
Як повідомляв Укрінформ, культурно-археологічний центр «Пересопниця», що на Рівненщині, адаптовує своєї послуги для інклюзивних туристів.
Зокрема, означено сходові маршрути, тактильна карта-схема території, контрастні таблички із шрифтом Брайля.
Адаптували заклад у межах проєкту «Культурні продукти Рівненщини без обмежень», яким передбачено проведення семінарів, тренінгів та наставницьких сесій для провайдерів культурних послуг. Для екскурсоводів провели низку відеоуроків з основ української жестової мови.
У рамках проєкту планують адаптувати ще 3 заклади культури: Рівненський обласний краєзнавчий музей і державні історико-культурні заповідники в Острозі та Дубно.
Раніше повідомлялось, що на Рівненщині музеї пристосовують для людей із вадами здоров’я. Зокрема, запроваджують аудіогіди – спеціальні путівники для людей з порушенням зору, а також випустили буклети шрифтом Брайля, встановлюють мнемосхеми.
Загалом туристи з особливими потребами зможуть побувати на п’яти екскурсіях у Рівненському обласному краєзнавчому музеї, Державних історико-культурних заповідниках Острога та Дубно, культурно-археологічному центрі «Пересопниця» у Рівненському районі.
Торік на Рівненщині реалізували 25 проєктів щодо популяризування туристичних особливостей окремих місцевостей. Також організовано понад 10 експедицій для збирання та систематизації інформації про туристичні цікавинки території.
На популяризацію культурних, туристичних особливостей краю на Рівненщині за останній рік спрямовано 2,9 млн грн.