Фотоподорож: Бакота – місце краси і сили

Фото

Популярна на Хмельниччині туристична локація Бакота, яку часто називають місцем сили, вразить навіть досвідчених туристів.

Вона розташована на території Національного природного парку «Подільські Товтри» на відстані 55 км від Кам’янця-Подільського. Назва локації походить від одноіменного затопленого села.

Читайте також: Бакота запропонує туристам місцеву крафтову продукцію

Бакотська затока площею 1590 га та глибиною до 50 метрів, що є частиною Дністровського водосховища, утворилася під час затоплення сіл, що були розташовані в долині, оточеній скелями. Нині краєвиди місцини вражають не менше від її давньої та сучасної історії.

Свого часу Бакота була столицею Дністрянського Пониззя, а перша згадка про тодішнє місто Бакоту датується 1240 роком в Іпатіївському літописі.

Своє існування Бакота серед 63 сіл Хмельницької, Вінницької, Тернопільської та Чернівецької областей припинила під час створення Дністровської ГЕС. Бакотяни розібрали свої будинки, вирубали сади, перенесли кладовища, переселилися в інші села і в 1981 році вода почала затоплювати їх рідні місця, що тривало упродовж шести років. Від колишніх населених пунктів не залишилося й сліду.

Читайте також: Фотоподорож: Горгани – унікальний хребет Українських Карпат

Нині скелястим схилом над Бакотською затокою прокладений туристичний маршрут, на якому трапляються оглядові майданчики, три джерела з цілющою водою, яка, за словами екскурсоводів, позитивно впливає на здоров’я очей, шлунково-кишкового тракту та ніг.

Перлина туристичної локації – це Свято-Михайлівського чоловічий скельно-печерний монастир, перша і єдина згадка про який датується 1362 роком. Археологічні дослідження дають підстави стверджувати, що православна святиня в печерах Білої гори з’явилася ще в ХІ-ХІІІ ст. Ченці поступово залишили обитель у XV ст. і жодних пізніших згадок про монастир немає. У 1620 році землетрус пошкодив частину житла монахів, тому поки лишаються тільки здогадки, що приховують під собою завали скель.

Читайте також: Фотоподорож: кам’яне перевесло Тернопільщини

Туристи мають нагоду зайти до монастирських печер, що збереглися. Там багато ікон та записок за здоров’я, упокій та про сокровенні бажання, які залишають на папері мандрівники. Це й не дивно, адже в печерах відчувається особлива енергетика, а гіди розповідають чимало історій про людей, які приїздили сюди молитися й потім зцілювалися від недуг. Щороку 14 серпня на свято Маковія тут на богослужіння збирається багато людей

Прокладені скелями стрімкі сходинки приведуть на дивовижної краси пляжу на березі Бакотської затоки. Там чиста прозора вода, встелене камінцями дно, ідеальне місце для фотосесій та безмежність Дністровського водосховища, що розгортається перед очима.

Фото: Ірина Чириця/Укрінформ