У замку на Рівненщині відкрили виставку ікон з усміхненими святими

Фото

Інтерактивну виставку усміхнених на давніх іконах святих можна побачити в Острозькому замку на Рівненщині, де почала діяти така оригінальна експозиція.

Про це передає Укрінформ із посиланням на повідомлення пресслужби обласної ради.

«Тридцять унікальних ікон, на яких святі посміхаються, можна буде побачити в оновленій експозиції Державного історико-культурного заповідника Острога. У межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму музей реалізував проєкт «Експозиція Острозької іконописної майстерні в Острозькому замку», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що нова виставка розміщена на площі понад 300 кв. м та займає три зали найвищого поверху Острозького замку. Експозицію іконопису розширили та відійшли від практики виключно споглядання – до практики залучення відвідувачів.

Виставка містить інтерактивні та інклюзивні елементи й дає змогу детальніше дізнатися про історію майстерні, деталі створення ікон та безпосередньо про острозький іконопис.

Читайте також: Сайти замків Рівненщини стануть доступними для людей з інвалідністю

Окрім цього, відвідувачі зможуть відчути себе дослідниками та за допомогою мікроскопа детально роздивитися структуру фарби, мазки пензля та інше. У вітрині видно увесь процес роботи іконописця – від етапу заготовлення дошки, роботи з матеріалом, знаряддями до фінального покриття лаком. Частину ікон супроводжує відео з поясненнями складних сюжетів.

Низку експонатів вперше виставили до огляду відвідувачів. Зокрема, завдяки новому розміщенню двосторонньої ікони «Покрова та Воскресіння», тепер можна одразу оглянути обидві ікони.

Оновлену експозицію доповнили предметами XVI-XVIII ст., які занайшли під час археологічних розкопок. Такий посуд, скляні вироби іконописець зобразив свого часу на іконі.

Як повідомляв Укрінформ, мета проєкту «Експозиція Острозької іконописної майстерні в Острозькому замку» – сприяти збереженню культурної спадщини Острога та забезпечити доступність і простоту сприйняття творів мистецтва для широкого кола відвідувачів.

У музеї створили тактильні зображення та підготували описи експонатів шрифтом Брайля. Ще виставку доповнили тактильною моделлю підставки для книг з життям святого Миколая, яку 2020 року створили за підтримки Українського культурного фонду у рамках проєтку «Інклюзивний музей в Острозькому замку».

Раніше повідомлялося, що у музейній залі замку в Острозі облаштували дитячу зону, де юним дослідникам пропонують скласти фрагмент ікони, а у розмальовці розфарбувати орнамент чи елемент твору мистецтва.

Фото: ror.gov.ua