На Рівненщині показали локації п’яти маршрутів до городищ Давньої Русі
На Рівненщині п’ять новостворених туристичних маршрутів об’єднали 18 давніх городищ часів Русі й понад 80 інших локацій.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомила комунікаційна менеджерка проєкту «Міста Погориння» Вікторія Власюк.
«Головна ідея проєкту – популяризація давньоруських локацій завдяки створенню туристичних маршрутів «Міста Погориння». Їхні ключові атракції – городища. Більшість з них – пам'ятки археології, які потерпають від людської діяльності. Іноді у таких місцях розорюються землі, фіксуються пограбування «чорними» копачами, трапляються факти забудови», – зауважила Власюк.
Тому, за її словами, такі культурно-історичні ареали потребують захисту та збереження. До того ж громади, на територіях яких розташовані городища, досить часто недооцінюють їхнє важливе історико-культурне значення та туристичний потенціал.
«Під час реалізації проєкту та розроблення п’яти туристичних маршрутів «Міста Погориння» ключовими атракціями маршрутів обрано 18 давніх городищ нашого краю. Туристичні маршрути для велосипедно-піших прогулянок прокладено другорядними дорогами та стежками. Подорожувати ними зможуть туристи різного рівня підготовки: від початківців до досвідчених мандрівників», – додала комунікаційна менеджерка проєкту.
Вона зазначила, що кожен туристичний маршрут бере свій початок у Рівному від Басівкутського городища та парку історичної реконструкції «Оствиця». Окрім давніх городищ, мандрівники можуть відвідати понад 80 цікавих локацій: пам’ятки архітектури та природні джерела, заказники та заповідні урочища.
Маршрути різної протяжності – від 50 до понад 100 км.
Для сімейних подорожей туристи зможуть скористатися автомобільними треками, які також розроблено у межах проєкту «Міста Погориння». Він реалізується у межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.
Довідково. Городища – залишки давніх укріплень часів Русі, оточені земляними валами з ровами. Будувалися переважно у важкодоступних місцях – на високих мисах та останцях. Збереглися до нашого часу у формі високих пагорбів різної величини, з яких відкриваються гарні краєвиди.
Погорина, або Погоринські міста – городища та територія навколо них, що розташовувалися у басейні річки Горинь та які неодноразово згадувались у літописах. Саме Погоринські міста у давнину маркували кордон між Київським та Волинським князівствами. Археолог Богдан Прищепа у своїй монографії «Погоринські міста в Х-ХІІІ ст.» описав 99 давньоруських городищ на Рівненщині.