У Запоріжжі з’явився крафтовий музей феноменальної сили

Фото

У Запоріжжі сьогодні, 20 грудня, відкрився крафтовий музей феноменальної сили та зала олімпійської слави. Над створенням атракцій працювали близько року та витратили з міського бюджету 1 млн грн.

Про це з місця події повідомляє кореспондент Укрінформу.

Музей розташовано у приміщенні однієї із бібліотек міста. Частина інтерактивних залів з фотографіями та відеоматеріалами розміщена у підвальній частині.

"В Україні таких локальних музеїв спорту немає. Ми є першими, хто відкрив музей саме в такому форматі, як крафтовий музей. Це запорізьке ноу-хау. Ми зібрали 125 експонатів, але сподіваюся, що нові перемоги наших спортсменів нам принесуть і нові імена, і нові експонати, і колекція нашого музею буде доповнюватися безкінечно", – зауважив керівник музею Дмитро Мордовськой.

Над створенням закладу працювали спільно з департаментом культури і туризму Запорізької міської ради, відділенням Національного Олімпійського комітету України, спортивними клубами та організаціями міста, колекціонерами, спортсменами.

"В музеї майже все оригінальне – представлені особисті речі спортсменів, відеоматеріали з їхніх приватних архівів. Ми перелопатили чимало відео, але саме такі домашні архіви дають змогу простежити шлях спортсмена, як він формувався, які невдачі були, і це надзвичайна корисна річ, яку намагалися донести до відвідувачів", – додав керівник музею.

За його словами хотіли представити всі види спорту, але це, на жаль, неможливо. Врешті в музейному просторі є зала легкої атлетики, художньої гімнастики, спортивної гімнастики, ігрових видів спорту, важкої атлетики, греко-римської боротьби, боксу, плавання, стрибків у воду. В одному із залів можна почути звуки справжньої гри гандбольного клубу "Мотор", є екран, на якому транслюються найцікавіші футбольні матчі, починаючи з 1990 року.

У Запоріжжі з’явився крафтовий музей феноменальної сили / Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ

Серед експонатів – квиток на Олімпіаду в Токіо у 1964 року, на якій відомий український штангіст Леонід Жаботинський виграв перше олімпійське "золото". Також є медалі та особисті речі гімнасток Ольги Стражевої і Олени Жупіної.

"Я передала свій купальник, спортивну кофту, в якій виступала на Олімпіаді у 1988-1989 роках. Музей вийшов надсучасний, оригінальний, інтерактивний. Мені особисто дуже хотілось би, щоб сюди приходила молодь та молоді спортсмени. Це взагалі перший спортивний музей, в якому я була", – сказала в коментарі агентству Стражева.

В музеї також створили своєрідну шкалу часу, де у історичній послідовності представлені всі запорізькі олімпійські спортсмени, які завоювали медалі.

За словами керівника обласного відділення Національного Олімпійського комітету України, починаючи з 1952 року 36 спортсменів Запорізької області завоювали медалі, з них 11 – золоті.

Як раніше повідомлялося, у жовтні 2020 року у Запоріжжі презентували Музей історії архітектури міста, який охоплює період від заснування Олександрівської фортеці до післявоєнної відбудови.