Майже 130 тисяч переселенців були змушені повернутися на ТОТ чи у зону бойових дій - депутат

Майже 130 тисяч переселенців були змушені повернутися на ТОТ чи у зону бойових дій - депутат

Майже 130 тисяч внутрішньо переміщених осіб були змушені повернутися додому, в зону ведення бойових дій чи на тимчасово окуповану територію, через проблеми з житлом та працевлаштуванням. 

Про це йшлось на конференції «Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам», передає Укрінформ.

Як наголосив голова робочої групи з питань житла парламентської ТСК із захисту прав ВПО Максим Ткаченко у коментарі Укрінформу, більша частина переселенців потребує фінансової підтримки від держави, оскільки ці люди змушені винаймати житло, з різних причин мають проблеми з працевлаштуванням.

«В першу чергу, через житлові проблеми та відсутність коштів вже майже 130 тисяч переселенців змушені були повернутися додому, в зону бойових дій чи навіть на ТОТ. Водночас ВПО -  це той скарб, на який ми будемо спиратись, відновлюючи Україну після перемоги. Тому дуже важливо для держави підтримувати ВПО, допомагати їм ставати на ноги на новому місці», - заявив Ткаченко.

У цьому зв'язку Ткаченко наголосив на необхідності ухвалення законопроєкту №10382, який передбачає продовження грошових виплат більшості переселенців до кінця воєнного стану або адаптації ВПО на нових місцях.

Читайте також: В Україні є 2200 об’єктів, де можна розмістити переселенців - депутат

«Інтеграція потребує часу, і виплати – це допомога у старті нового життя», - зауважив він.

Конференція «Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам» організована Тимчасової спеціальною комісією ВР з питань захисту прав ВПО та постраждалих від агресії РФ за підтримки USAID. Метою заходу є об’єднання зусиль держави та міжнародних партнерів для мобілізації фінансової підтримки ВПО.

Як повідомляв Укрінформ, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає продовження виплат внутрішньо переміщеним особам (у розмірі 3000 гривень для осіб з інвалідністю та дітей, 2000 гривень для інших осіб) до кінця воєнного стану чи інтеграції переселенців до нових громад.

pixel