У Криму через спеку загострюється дефіцит води
У тимчасово окупованому Росією Криму через спеку та посуху різко загострюється питання вододефіциту.
Про це повідомляє "Крим.Реалії", передає Укрінформ.
Зазначається, що за інформацією активістів кримського відділення міжнародного руху за деокупацію Криму #LiberateCrimea, пересох найвищий водоспад у Криму – Учан-Су; практично висохла річка Альма, що живить Партизанське водосховище для потреб Сімферополя, та річка Чорна, яка наповнює Чорноріченське водосховище, а звідти вода подається до будинків севастопольців; на межі висихання річка Бурульча; дрібні річки пересохли зовсім, пішла вода з багатьох джерел; стрімко падає рівень води у кримських водосховищах.
«Російська влада Криму на початку року стверджувала, що накопичених під час рясних зимових опадів запасів води вистачить на півтора року, але ніхто не очікував такої аномальної спеки і посухи, що почалася ще з березня. Тож ці прогнози вже не працюють. Пожежі охопили Крим. Посуха б'є і по сільському господарству, різко зросли ціни на кримський сир, оскільки надої молока впали не по сезону», – повідомив активіст #LiberateCrimea.
Активісти зазначають, що торгові мережі, користуючись підвищеним попитом, підняли ціни на воду в Криму.
«Спостерігається спекулятивне зростання цін на воду в магазинах, приблизно на третину зросла ціна лише за літо. Деякі підприємці просто зловживають спрагою своїх клієнтів, наприклад, у парку левів «Тайган» півлітрову пляшку води реалізують щонайменше за сто рублів. За нашою інформацією, там багато випадків сонячних ударів, але замість того, щоб встановити бювети з безкоштовною водою, як це має робитися, там продають воду з чотириразовою націнкою. На жаль, російський Держкомітет з цін і тарифів у Криму не діє», – зауважив активіст #LiberateCrimea.
З 19 липня через високу пожежну небезпеку в Криму закрили практично всі еколого-просвітницькі маршрути в заповідниках.
Раніше Укрінформ повідомляв, що у Криму ситуація з водою погіршується щороку.
Фото: dp.gov.ua