Росіяни цьогоріч вивезли через порт Маріуполя понад 180 тисяч тонн українського зерна - Шмигаль

Цього року росіяни вивезли понад 180 тисяч тонн вкраденого українського зерна лише через порт Маріуполя.

Про це під час засідання Кабміну повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Укрінформ з посиланням на Урядовий портал.

"Росія і далі використовує продовольство як елемент агресії. Лише через порт Маріуполя цього року ворог вивіз понад 180 тисяч тонн вкраденого українського зерна", - сказав він.

Шмигаль наголосив, що РФ продовжує грабувати тимчасово окуповані території для того, щоб "на вкрадені гроші фінансувати загарбницьку війну".

Він підкреслив, що російський економічний терор буде одним із напрямів у роботі спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Шмигаль зауважив, що традиційно лідером в експорті для України є аграрний сектор. За його словами, Україна надалі готова виконувати функцію одного з ключових гарантів глобальної продовольчої безпеки. Він нагадав, що вже намолочено майже 57 млн тонн нового врожаю зернових, олійних культур та цукрового буряку.

Читайте також: Росіяни вивезли тисячу дітей з окупованої Херсонщини до Кабардино-Балкарії на «оздоровлення»

"Україна вирощує набагато більше, ніж може спожити. Тому ми допомагаємо країнам на різних континентах", - підкреслив прем'єр.

Як повідомляв Укрінформ, від початку 2024 року, станом на 16 вересня, за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» 6,37 тис. агрогосподарств отримали понад 30,7 млрд гривень.

назвав показовим епізод, коли глава РФ Володимир Путін оголосив про наміри внести зміни у ядерну доктрину, які дозволили б використовувати ядерну зброю у відповідь на атаки неядерних держав із застосуванням конвенційного озброєння.

«Китай, можливо, неочікувано для декого, виступив у спільній заяві із ще 11-ма державами із застереженням від застосування ядерної зброї. Немає сумніву, що застереження адресувалися диктатору у Кремлі. Для нас це свідчення необхідності продовження діалогу – навіть тоді, коли комусь це здається безнадійною справою», - вважає перший віцепрезидент НАН України.

Як повідомляв Укрінформ, речник Міноборони КНР Чжан Сяоган заявив наприкінці вересня, що Китай дотримується послідовної та передбачуваної політики ядерного стримування і не застосовуватиме свій ядерний арсенал проти неядерних країн та не вдаватиметься першим до використання ядерної зброї.