Повернення кримських політв'язнів з РФ ускладнює примусова паспортизація - представник омбудсмена у Криму

Повернення кримських політв'язнів з полону РФ ускладнює примусова паспортизація на окупованому півострові та небажання російської омбудсменки Тетяни Москалькової вирішувати питання порушення прав цивільних заручників на території Криму.

На цьому наголосив представник Уповноваженого з прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ельвін Кадиров на пресконференції, присвяченій темі повернення кримських політв'язнів з російського полону, передає кореспондент Укрінформу.

"Повернення цивільних заручників з Криму — велика проблема для Москви. Вони завжди кажуть, що це "їхні громадяни", бо ми знаємо, що відбулася примусова паспортизація кримчан. Вони це зробили, щоб на міжнародних майданчиках говорити про внутрішні проблеми, а не про захоплення, депортацію українських громадян", — заявив Кадиров.

При цьому він зауважив, що дипломатичних стосунків між Україною та РФ немає, але на рівні омбудсменів можна було б працювати. "Але на жаль, Тетяна Москалькова (обудсмен РФ) не вирішує цих питань", - сказав Кадиров.

Читайте також: РФ у разі «замороження» війни не поспішатиме віддавати незаконно ув'язнених українців - правозахисник

Він нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення Україні вдалося повернути з російського полону 160 цивільних заручників, серед яких є представники корінного кримськотатарського народу.

Щонайменше 40 політв’язнів потребують медичної допомоги.

Раніше Укрінформ повідомляв, що за даними Кримськотатарського ресурсного центру, у російських колоніях та слідчих ізоляторах перебувають 17 політв’язнів з тимчасово окупованого Криму віком від 60 років.