Плетенчук розповів, як росіяни зараз використовують Керченський міст

Наразі росіяни визначають Керченський міст пріоритетним об’єктом для охорони.

Про це у телеефірі сказав речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук, передає кореспондент Укрінформу.

«Щодо ППО, то тут вони, звісно, не знижують рівень захисту. Зазначу, що вони його визначають як пріоритетний об’єкт для охорони, враховуючи, наприклад, те, що ми періодично чуємо про якісь кейси, які у нас називають бавовною, і у самому Криму, і на території РФ, а навколо цього мосту ситуація залишається більш-менш стабільною. Можна зробити висновок, що вони підходять до цього питання доволі серйозно», - сказав він.

Відповідаючи на питання, як зараз цей міст використовують росіяни, Плетенчук поінформував, що було помічено, що вони почали перекидати через нього цистерни з пальним, чого раніше не було.

«Це серйозне навантаження для цього об’єкта і, враховуючи пошкодження, які він отримав, раніше, це доволі ризиковано. Були часи, коли ці цистерни стояли місяцями і не могли заїхати на міст. Тому що основним способом їхнього перекидання були пароми. А пароми не працюють завдяки нашим зусиллям. І, відповідно, у них вибір доволі невеликий», - заявив речник.

Він припустив, що росіяни вимушені ризикувати і все ж запускати ці цистерни через Керченський міст.

«Є така зміна. Принаймні фіксувалося, що вони це перекидали. Ця інформація ще має підтвердитися, але поки що, попередньо, така інформація є. І це є трохи зміна характеру експлуатації цього об’єкту. У будь-якому разі він для них зараз відіграє суттєву роль», - зазначив Плетенчук.

Також він додав, що баржі біля Керченського мосту в тимчасово окупованому Криму, які раніше там встановила РФ, могли зникнути через природні причини - в результаті штормів.

«Інформацію щодо причин ще потрібно верифікувати. Але ми вже згадували, що попереду – сезон штормів і, відповідно, якщо міркувати логічно, то навряд чи росіяни самі їх кудись мали відтягнути, бо вони (ці баржі – ред.) мають виконувати свій функціонал. Тому, імовірніше за все, цей кейс не пов’язаний із їхніми бажаннями. Імовірніше за все, це – той випадок, коли втручається безпосередньо природа і, відповідно, враховуючи погодні умови, це могло стати саме результатом штормів», - сказав Плетенчук.

Читайте також: СБУ показала, як морські дрони уразили російські вертольоти і баржу в Керченській бухті

Речник ВМС висловив думку, що саме тому росіяни, мабуть, і намагалися перед сезоном штормів встановити максимальну кількість різноманітних загороджень, гідротехнічних споруд - із розрахунку на такі можливі втрати.

«У принципі, ми передбачали те, що до весни ця конструкція вже буде мати деякі природні зміни», - зазначив Плетенчук.

Відповідаючи на питання, наскільки серйозним захистом для цього мосту є 18 барж тощо, він сказав, що завжди потрібно виходити з фактів, а факт полягає у тому, що Керченський міст досі стоїть.

«Мабуть, якусь ефективність воно має. Особливо якщо брати у сукупності з іншими факторами – це, наприклад, патрулювання з води. Зараз є інформація, що вони почали використовувати навіть катери берегової охорони, це ФСБ РФ. Принаймні ці катери потрапили в об’єктив. Це і авіація, яка там постійно здійснює літаковильоти, і так само для цього росіяни постійно залучають вертольоти», - додав речник.

Як повідомляв Укрінформ, головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що звільнення окупованого Росією Криму є реалістичним, і сказав, що Україна має план деокупації півострова.