Політв'язень Ернес Аметов схуд на 10 кілограмів у колонії РФ

Громадський журналіст Ернес Аметов, якого Південний окружний військовий суд РФ засудив до 11 років колонії суворого режиму у "справі Хізб-ут-Тахрір", схуд на 10 кілограмів в російській колонії.

Як передає Укрінформ, про це Кримській солідарності розповіла його дружина Елеонора Аметова, яка їздила до чоловіка на тривале побачення в ІК-12 у селищі Шексна Вологодської області, куди кримського татарина етапували в травні цього року.

За словами жінки, Аметов потребує вітамінів для підтримки здоров'я. Однак адміністрація колонії не дозволила передати ні вітаміни, ні ліки. Представники колонії зазначили, що спочатку політв'язня має оглянути лікар, який випише потрібні препарати.

У колонії, щоб підтримувати здоров'я, Аметов займається спортом. Крім цього, він навчився швейної справи й отримав III розряд.

«Він намагається багато шити, щоб отримувати вищу заробітну плату і в такий спосіб полегшити фінансове навантаження для нас, а також щоб мати гроші на магазин, оскільки в колонії харчування не відповідає нормам ісламу. (Через це) він практично нічого не їсть», - розповіла Елеонора Аметова.

Ернеса Аметова заарештували 11 жовтня 2017 року разом із Сейраном Салієвим, Марленом Асановим, Тимуром Ібрагімовим, Сервером Зекір'яєвим і Меметом Бєляловим після обшуків у Криму. Три роки слідства і судових розглядів мусульманин провів у слідчих ізоляторах Криму та Ростова-на-Дону.

У 2020 році його виправдали та звільнили в залі суду через відсутність доказів. Це був перший подібний випадок у «справах Хізб-ут-Тахрір» не тільки в окупованому Криму, а й на території сусідньої Росії. Проте пізніше апеляційний суд переглянув рішення Південного окружного військового суду й направив справу на новий розгляд.

Читайте також: У Криму росіяни розгорнули репресії проти залізничників

У грудні 2022 року російський Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону за підсумками повторного розгляду справи Аметова засудив його до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Як повідомляв Укрінформ, за дев’ять місяців цього року зафіксовано 40 випадків порушення права на надання медичної допомоги кримським політв'язням, з них 36 – щодо кримських татар.

Фото: crimean-solidarity.org