МЗС закликає світ відреагувати на порушення Росією релігійної свободи на окупованих територіях
Міністерство закордонних справ України закликає світ належним чином відреагувати на кричущі порушення релігійної свободи на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях.
Про це йдеться у заяві МЗС, передає Укрінформ.
Підкреслюється, що з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну від рук окупантів загинули 67 служителів різних українських церков і релігійних організацій. Деякі з них прийняли мученицьку смерть у літургійному вбранні. Понад 630 молитовних споруд та культових місць в Україні – церкви, мечеті, синагоги, молитовні будинки були зруйновані або пошкоджені російськими обстрілами.
“Російські окупаційні адміністрації розгорнули масове застосування репресивних практик по відношенню не лише до заборонених російським законодавством деномінацій, як-от Свідки Єгови і Хізб ут-Тахрір, а й усіх інших релігійних організацій, не пов’язаних із московським патріархатом. Все це призвело до стрімкого згортання релігійної свободи на непідконтрольних уряду України територіях”, – підкреслили у зовнішньополітичному відомстві.
МЗС зауважило, що численні християнські громади на тимчасово окупованих територіях були силоміць примушені російськими загарбниками підкорятися “де-юре «релігійній» організації «Російська православна церква», яка де-факто, як ми всі знаємо, є частиною російської держави” і яка діє на привласнення або повне винищення української державності, культури й ідентичності.
“РПЦ відкрито освячує звірства проти українського народу та вихваляє російських вбивць. Все це складові системного використання Росією релігії як зброї у загарбницькій війні проти України”, – констатувало міністерство.
Звертається увага також на заборону російською окупаційною владою діяльності Української греко-католицької церкви, що супроводжувалося примусовою депортацією священнослужителів, а також таких організацій як «Орден Лицарів Колумба» та благодійний фонд «Карітас»: Caritas Canada, Caritas USA, Caritas Polska, Caritas Chech Republic, «Карітас-Донецьк» і «Карітас-Мелітополь».
МЗС констатувало, що РФ давно перетворила релігію на інструмент реалізації своїх політичних та воєнних цілей і активно поширює вплив московського патріархату на тимчасово окупованих українських територіях і продовжує обмежувати діяльність усіх релігійних організацій, які мають незалежну позицію або підтримують територіальну цілісність України, грубо порушуючи права вірян та основні принципи свободи совісті, гарантовані міжнародним правом.
Київ вчергове привертає увагу світової спільноти до цих кричущих порушень прав людини, зокрема прав на свободу совісті на тимчасово окупованих РФ територіях України. Попри воєнні реалії, Україна продовжує докладати всіх зусиль для захисту та утвердження релігійної свободи і неухильно дотримується норм міжнародного права, якими регулюються питання свободи релігій та віросповідань, наголошується в заяві.
Також зовнішньополітичне відомство закликає міжнародне співтовариство належним чином відреагувати на систематичні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях України, посилити санкції проти РФ, збільшити тиск на російську владу, активізувати роботу з притягнення до відповідальності всіх винних у злочині агресії, геноциді, воєнних злочинах та злочинах проти людяності.
МЗС звертається до всіх міжнародних партнерів із закликом до активної підтримки боротьби України за всеосяжний, справедливий та сталий мир, відновлення територіальної цілісності та суверенітету Української держави, відновлення верховенства права та прав людини.
Як повідомляв Укрінформ, 2 січня Міністерство закордонних справ України відкинуло висновки доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини щодо “недостатності обґрунтування” заборони діяльності релігійних організацій, повʼязаних із РФ.