В ЄС заявили, що продовжать підтримувати демократію в Україні
Попри агресію Росії, що триває вже понад сім років, Україна впевнено продовжує рухатися шляхом демократичного розвитку, і Європейський Союз продовжуватиме підтримувати країну на цьому шляху.
Про це в суботу під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції заявила Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми маємо продовжувати підтримувати демократію в Україні. Протягом семи років російське керівництво намагається дестабілізувати Україну. Гібридна війна, кібернетичні атаки, дезінформація – ви знаєте все це. Але нині країна є сильнішою, ніж сім років тому. Тому що вона обрала шлях демократії, дружбу з іншими демократіями», - зауважила Президент Єврокомісії.
Вона наголосила, що навколо демократичного розвитку України нині об’єднані молодь та пострадянське покоління. Вони знають, що українська демократія поки не є досконалою, але її можна вдосконалити, і вона посилюється рік від року. І саме ця обставина, вважає Урсула фон дер Ляєн, так лякає автократичний російський режим.
«Процвітаюча демократія є найстрашнішим острахом для автократій. Їх пропаганда провалюється, коли громадяни зміцнюють переконання після повідомлень незалежних медіа та можуть вільно обмінюватися ідеями. Тому що вільні громадяни говорять владі правду. Тому що довіра та впевненість є більш стійкими, ніж контроль та примушування. Це точно та причина, з якої Європа підтримує шлях до демократії. Вона робить Україну кращим місцем для життя власного народу та кращим сусідом для обох – для Європейського Союзу та для Росії», - підкреслила Урсула фон дер Ляєн.
Вона наголосила, що особливу роль у цій підтримці відіграє трансатлантична єдність, яка проявилася від початку цієї кризи, що була створена Кремлем.
«Європейський Союз та трансатлантична спільнота повністю підтримують одне одного та є єдиними. Ми допомагаємо Україні вистояти під величезним тиском з боку Москви. Коли російська влада знову й знову намагається нас роз’єднати, раз за разом ми відповідаємо одним спільним посланням… Європейський Союз і НАТО стоять пліч-о-пліч, не лише тому, що мають спільних членів та союзників, але тому, що ми поділяємо спільні цінності. Це незалежність, повага до прав людини, свобода та демократія. Це саме ті цінності, які є ставкою у цій кризі», - зазначила Президент Європейської Комісії.
Вона особисто подякувала Генеральному секретареві НАТО Єнсу Столтенбергу за внесок у зміцнення Євроатлантичної солідарності в часи важких геополітичних випробувань, та привітала його із отриманням премії Евальда фон Кляйста у 2022 році.
Як повідомлялося, у Мюнхені цими днями проходить конференція з безпеки, яка є одним із ключових аналітичних форумів для обговорення загроз та викликів, що постають перед континентом у цій сфері.
Однією з найгостріших та ключових тем для обговорення у Мюнхені цього року є військове нарощування Росії вздовж кордонів України та наслідки таких дій для всієї системи європейської та євроатлантичної безпеки.
Перед початком Мюнхенської конференції її організатори оголосили Єнса Столтенберга лауреатом так званої премії Евальда фон Кляйста у 2022 році. Цю почесну нагороду Мюнхенська безпекова конференція присуджує з 2009 року провідним діячам та політикам в галузі безпеки, які зробили видатний внесок у міжнародне взаєморозуміння та вирішення конфліктів.
Серед попередніх лауреатів премії - Ангела Меркель (2021 рік), ООН (2020 рік), Алексіс Ципрас і Зоран Заєв (2019 рік), Джон Маккейн (2018 рік), ОБСЄ (2015 рік), Гельмут Шмідт і Валері Жискар д'Естен (2014 рік), Хав'єр Солана (2010 рік), Генрі Кісінджер (2009 рік) та інші.