В ОП щодня обговорюють безпекову ситуацію та ухвалюють оперативні рішення – Верещук

В Офісі Президента щодня проходять наради, на яких обговорюється безпекова ситуація та ухвалюються ті чи інші оперативні рішення.

Про це сказала в ефірі телеканалу “Рада” віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, яка взяла участь у такій зустрічі у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Кожного дня тривають такі засідання. Кожного дня відповідальні особи доповідають, аналізують інформацію, готують відповідні управлінські рішення. Всі ці проєкти потім стають результатами обговорення і, звичайно, Президент контролює процес повністю”, - сказала Верещук.

Читайте також: Євросоюз не бачить підстав для заяв ватажків ОРДЛО про можливість наступу ЗСУ - Боррель

За її словами, участь у таких заходах беруть представники влади, які відповідають за ті чи інші напрямки та сфери. У понеділок, зокрема, на нараді були присутні міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, міністр соціальної політики Марина Лазебна та ряд інших чиновників. “Вони (наради - ред) нон-стоп продовжуються. Просто кожен по своєму напрямку приходить і звітує... Ми зараз говоримо про те, що треба зробити. Ми всі вирішуємо, що треба робити”, - сказала віцепрем’єр-міністр.

Вона додала, що на сьогоднішній зустрічі в ОП, зокрема, обговорювали ситуацію у Врублівці, які обстріляли бойовики, та у Щасті, яке залишилося без водо- та енергопостачання. “На сьогодні зупинила роботу Щастинська ТЕЦ, є проблеми ... зі зв'язком. Все буде відновлено”, - сказала урядовець.

Крім того, за її словами, увага приділялася питанням підтримки та забезпечення всім необхідним людей, які вирішать залишити територію ОРДЛО, зокрема громадян, яких Російська Федерація примусово евакуювала на свою територію.

“Якщо вони потрапили на територію Російської Федерації та захочуть приїхати до нас (на підконтрольну уряду територію - ред.), вони зможуть зателефонувати. Наприклад, у Харкові буде відкрито штаб, "гарячу лінію" - ми саме зараз про це говорили, наприклад в інших регіонах, куди вони зможуть приїхати та отримати допомогу у вигляді житла, одягу, їжі — все, що буде потрібно", - сказала Верещук.

При цьому вона уточнила, що міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зараз "готує інформаційні повідомлення щодо тих номерів телефонів і відповідальних осіб, до яких мають звернутися люди, які мають бажання приїхати на територію, підконтрольні українському уряду”.

Віцепрем’єр-міністр наголосила, що Україна просить допомоги у міжнародних партнерів, а також закликає РФ до діалогу. “Ми вимагаємо від РФ сісти за стіл переговорів у тристоронньому контактному форматі. Ми маємо що сказати світовій спільноті і вимагаємо відповіді від РФ... Росія взяла на себе зобов'язання зробити все від неї залежне, щоб стійкий режим припинення вогню, режим тиші, був безумовним. На сьогодні ми бачимо (як окупанти застосовують - ред.) заборонені Мінськими домовленостями 155-ий, 122-ий калібр - обстрілюють із забороненої зброї, місцеве населення страждає. Очевидно, цьому всьому має бути дана оцінка на міжнародній арені”, - заявила Верещук.

Як повідомляв Укрінформ, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов на відкритті Національного форуму "Безпечні та спроможні громади майбутнього" повідомив, що разом із заступником керівника ОП Кирилом Тимошенком має відбути на зустріч із Президентом Володимиром Зеленським, яка мала розпочатися об 11 годині.

Керівник Луганської обласної військо-цивільної адміністрації Сергій Гайдай 21 лютого поінформував, що через обстріли залишилися без газу та води селище Врубівка та місто Щастя. Крім того, у Щасті зупинено Луганську теплоелектростанцію – єдину, яка працює на підконтрольній уряду території області.