Посли ЄС відкрили шлях для виділення Україні ще €420 мільйонів термінової допомоги

Рада постійних представників країн ЄС на рівні послів ухвалила переговорний мандат, який дозволить виділити допомогу для України на загальну суму 420 млн євро.

Як передає Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Європейської Ради.

«Посли ЄС сьогодні погодили мандат Ради ЄС на переговори щодо укладення додатків до фонду внутрішніх справ на 2014-2020 роки та фондів на притулок, міграцію та інтеграцію на 2021-2027 роки. Ці додатки, які розглядатимуться за прискореною процедурою, нададуть додаткові ресурси для прийняття людей, котрі рятуються від війни в Україні», - йдеться у повідомленні.

Представлена пропозиція дозволить продовжити на один рік виконавчий період бюджету на внутрішні справи періоду 2014-2020 років та розблокувати невитрачені фонди на забезпечення притулку й міграції, що були призначені для інших цілей. Це дозволить країнам-членам терміново використати ці фонди для потреб, пов’язаних із потоком людей, котрі рятуються від війни. Як очікується, загальна сума таких невикористаних фондів - 420 млн євро.

Також надається можливість для країн-членів, державних установ та приватних донорів робити додаткові фінансові внески в рамках фондів, розрахованих на період 2021-2027 років, як прибутку із зовнішнім призначенням. Це дозволить здійснювати фінансування дій країн-членів, спрямованих на забезпечення притулку та міграції під час кризи, включаючи ситуацію, що виникла після російського вторгнення в Україну.

24 лютого президент росії путін розпочав вторгнення в Україну. Російські війська руйнують міста та села країни. Збройні сили України, підрозділи територіальної оборони, весь народ встали на боротьбу проти загарбників та завдають їм суттєвих втрат.

За попередніми оцінками, на територію ЄС вже прибули більше 3 млн біженців з України. Європейський Союз активував 4-го березня так звану Директиву із тимчасового захисту, яка надає людям, що рятуються від російських бомб, дозвіл на проживання на території країн ЄС, на соціальне та житлове забезпечення, працевлаштування. Ці правила діятимуть рік із можливістю їх продовження ще на два наступні роки.