Російські фейки за 18 березня

Інформаційна війна

Щодня мільйони українців стикаються із російською пропагандою. 

Вона шириться на телебаченні, радіо, у ЗМІ, соціальних мережах, а також з уст в уста. Щоб перемогти ворога, ми повинні протидіяти йому на всіх фронтах. Тому підготували для вас чергову підбірку російських фейків.

ФЕЙК: ЗСУ зняли інструкції з користуванням Stinger: як збивати цивільні літаки

Насправді

У російської пропаганди продовжується істерика через те, що Україна отримує сучасне озброєння, яким ЗСУ ефективно знищує російську армію. Тому РФ намагається усіляко дискредитувати процес надання Україні зброї.

З’являються заяви, що зброя, яка роздається “усім підряд”, не допоможе Україні, але обов’язково з’явиться в Європі у руках бандитів, які будуть збивати цивільні літаки. Злість та страх РФ, активність пропаганди – усе це тільки підтверджує той факт, що ЗСУ успішно застосовують зброю, яку передають дружні країни у підтримку.

До речі, з 2014 року у небі над Україною було збито лише один цивільний літак – Малазійський Боїнг MH17, і збили його якраз військові РФ.

ФЕЙК: ЗСУ обстрілюють Мелітополь 

Насправді

Бачимо ще одну спробу звинуватити Україну в обстрілах цивільного населення. Цього разу маємо історію про запуск ракети, яку нібито збили, а летіла вона нібито із Запоріжжя. Жодного доказу не надано.

Пропаганда РФ продовжує свою кампанію по звинуваченню України у злочинах, які скоює сама.

ФЕЙК: Відео запуску “Точки-У”, що підтверджує обстріл Донецька українськими військами

Насправді

Бачимо відео, на якому відбувається запуск “Точки-У”, і викладене воно було українськими військовими. ЗСУ використовує “Точки-У” по всій країні для знищення російських окупантів. Куди конкретно летіла ця ракета сказати неможливо. Це відео є доказом винятково наявності в арсеналі ЗСУ такої зброї, що загалом ніхто і не приховував. Але, на відміну від солдатів РФ, ЗСУ не обстрілює і ніколи не обстрілювала цивільних.

Застерігаємо, що РФ веде потужну інформаційну війну проти України. В інформаційному полі щодня з’являється безліч фейків (неправдивої інформації). Щоб уберегти себе та близьких, слідкуйте та поширюйте інформацію тільки з офіційних джерел.

Зберігайте спокій та стежте тільки за офіційними сторінками! 

Джерело: spravdi.gov.ua