Психологи запустили проєкт арттерапії для постраждалих від війни дітей
Активісти громадських організацій та психологи започаткували міжнародну ініціативу «Мрії крізь руїни очима дітей», спрямовану на відновлення психологічного здоров’я малих українців, які постраждали від війни в Україні.
Про це Укрінформ повідомила почесний консул України у США Ірина Мазур, яка бере участь у роботі над проєктом.
За її словами, проєкт полягає у використанні арттерапії, тобто сприятливого впливу на психіку дітей за допомогою мистецтва. При цьому не має значення, де діти перебувають зараз – в Україні чи за кордоном, додала вона.
Як пояснила активістка Global Wellness Day в Україні Ірина Грибан, батьки, керуючись відеоінструкціями, підготовленими психологами, мають допомогти дитині намалювати картину на задану тему, що відображає уявлення про щасливе життя.
На думку фахівців, така терапія сприятиме зменшенню тривожності, проявів посттравматичного стресового розладу та депресії.
У День Незалежності України 24 серпня всі роботи дітей будуть представлені у вигляді спеціального флешмобу для світової спільноти.
«Ми повинні показати, що діти у бомбосховищах, вимушені переселенці та біженці продовжують мріяти! І своїм прикладом демонструють силу незламності та віру в майбутнє», - сказала Грибан.
Як повідомляв Укрінформ, на початку липня у Северинівській громаді Вінницької області організували літній наметовий табір з метою емоційного відновлення для постраждалих від війни.