Нідерланди прагнуть допомогти Україні у відбудові - міністерка
Нідерланди прагнуть допомогти з відбудовою України після війни, зокрема, шляхом об’єднання зусиль уряду, бізнесу та різних організацій.
Про це міністерка внутрішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів Ліше Шрайнемахер сказала під час виступу на конференції в Гаазі щодо відбудови України.
“Нідерланди підтримують Україну. Тому ми хочемо бути готовими допомогти Україні, коли вона якнайшвидше почне процес відбудови та реконструкції. Ця війна - також боротьба за свободу”, - сказала вона, подякувавши всім присутнім за бажання зробити внесок у відбудову України.
Шрайнемахер наголосила, що ця війна в Європі вбиває тисячі людей: “Війна, яка змусила мільйони покинути свою країну. Війна, яка руйнує домівки, засоби до існування та інфраструктуру”.
Урядовиця нагадала, що минулого тижня брала участь на щорічній зустрічі Світового банку у Вашингтоні, де “обговорювали величезну суму - майже 349 мільярдів доларів, які необхідні для відновлення України”.
За її словами, лише в короткостроковій перспективі необхідно понад 100 мільярдів доларів для задоволення найнагальніших базових потреб, таких як реконструкція критично важливої транспортної та енергетичної інфраструктури, підтримка майбутнього сільськогосподарського посівного сезону, розмінування та підтримка переміщених осіб.
“Візит в Україну наприкінці серпня справив на мене велике враження. Я особисто побачила руйнівні наслідки жорстокого вторгнення росії. Я бачила кілька організацій, які також сьогодні тут, надають допомогу в Ірпені. А ще побачила дивовижну стійкість, коли незважаючи на війну, народ України продовжує рухатися далі. Поранений, але не зламаний. Ці враження зміцнили моє переконання, що ми повинні об’єднати зусилля: уряд, громадянське суспільство та бізнес мають працювати разом, аби допомогти українцям відновити їхню уражену війною країну”, - розповіла Шрайнемахер.
Як повідомляв Укрінформ, міністерство закордонних справ Нідерландів організувало у Гаазі конференцію з питань відбудови України після війни. Зокрема, йдеться про запуск платформ державно-приватного партнерства в сільському господарстві, у сфері водних ресурсів та в галузі охорони здоров’я. Також приділяється увага короткостроковим потребам, таким як підготовка до майбутньої зими.
Фото: Ірина Драбок, Укрінформ