Нідерланди прийняли вже близько 92 тисяч українських біженців
Від початку повномасштабної війни росії в Україні Нідерланди прийняли близько 92 тисяч українців.
Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав державний секретар Міністерства юстиції та безпеки Нідерландів з питань притулку і міграції Ерік ван дер Бург.
“З початку війни ми прийняли в Нідерландах близько 92 000 українців. Понад 12 000 з них уже залишили країну. Ми не реєструємо, куди вони виїжджають, але знаємо, що деякі з них переїжджають до інших країн ЄС, а інші повертаються додому. У базі даних, станом на 30 жовтня цього року, зареєстровано 12 730 випадків зняття з реєстрації. Нідерландська служба репатріації та виїзду (DT&V) пропонує урядову підтримку українцям та іншим особам, які потребують допомоги. Служба DT&V допомогла близько 350 біженцям з України повернутися додому (станом на 14 листопада цього року)”, - сказав ван дер Бург.
Він також підкреслив, що важливо забезпечити кожного, незалежно від того, чи він є біженцем, чи ні, можливістю мати гідне життя в безпечному суспільстві.
“Стосовно українських біженців ми зосереджені на п’яти питаннях: житло, освіта, робота, охорона здоров’я та соціальна підтримка. Для нас важливо, щоб люди брали активну участь у громадському житті, незалежно від їхніх планів на майбутнє: спробувати залишитися в Нідерландах чи повернутися в Україну. Майже 25 000 неповнолітніх українців навчаються в нашій країні. Більшість програм створюються на місцевому рівні й часто муніципалітетами з акцентом на пошук роботи, вивчення мови, англійської або нідерландської, культурно-розважальних заходах”, - розповів він.
За словами ван дер Бурга, у Нідерландах понад 45 тисяч українців, які тікали від війни, знайшли оплачувану роботу. Він зауважив, що Нідерланди відчувають брак робочої сили, а українці "хочуть працювати та працюють дуже старанно”.
Водночас держсекретар Міністерства юстиції та безпеки зазначив, що з березня 2022 року 420 росіян подали заявки про надання притулку в Нідерландах. У цьому контексті він зауважив, що Нідерланди готові приймати росіян, але кожне таке звернення ретельно перевірятиметься.
“Кожна заява буде розглядатися індивідуально. Служба імміграції та натуралізації ретельно перевіряє правдивість історії, на якій базується прохання про надання притулку. Якщо є підстави вважати, що хтось прибув до Нідерландів з іншою метою, заявка буде відхилена, а надана інформація передається іншим державним службам. Мораторій діє стосовно осіб, які відмовилися від призову, та дезертирів з росії. Це означає, що ніяких рішень щодо надання притулку цій групі людей не прийнято і що їх виїзд не є проблемою", - сказав він.
Ван дер Бург додав, що наразі з’ясовується, чи потрібні додаткові заходи у зв’язку з нещодавньою мобілізацією в рф. "Продовження мораторію могло б бути рішенням. Але про це ще рано говорити”, - зазначив він.
Як повідомляв Укрінформ, Нідерланди підтримають Україну цієї зими матеріалами для ремонту важливої енергетичної інфраструктури. Йдеться про постачання трансформаторів, комутаційних компонентів і кабелів, необхідних для відновлення роботи електромережі. Цей внесок є частиною 180 мільйонів євро, які уряд виділив, щоб допомогти Україні пережити зиму, з яких 18 мільйонів євро – на ремонт життєво важливої інфраструктури.
З жовтня росія здійснила численні атаки на енергомережі України. Попри всі старання українців проводити ремонт стає дедалі важче, зокрема через брак матеріалів. Нідерланди співпрацюють з Європейською комісією для організації логістики. Транспортування в Україну компенсується організацією гуманітарної допомоги ЄС.
Фото: ANP