Низка країн відгукнулась на заклик про поставку машин для розмінування - Свириденко
На заклик України поставити машини для розмінування відгукнулись виробники з різних країн.
Як передає Укрінформ, така інформація була оприлюднена під час засідання Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування під головуванням першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко, повідомляє пресслужба міністерства.
«Україні потрібні машини для розмінування. На сьогодні на наш заклик відгукнулися провідні виробники такого обладнання з низки країн. І необхідно дуже оперативно опрацювати та запропонувати механізми співробітництва з ними. Різні варіанти, в тому числі за участю міжнародних донорів. Головне – ми повинні отримати техніку та залучити її до роботи якнайшвидше», - зазначила Свириденко.
Перший віцепрем'єр наголосила на необхідності пришвидшити вивчення відповідних можливостей вітчизняних виробників.
«Маємо непогані темпи робіт з очищення сільгоспземель від мін та снарядів, які демонструють наші сапери в полях. Відтак, Міжвідомча робоча група з питань гуманітарного розмінування опрацьовує комплекс питань, вирішення яких сприятиме пришвидшенню розмінування території України», - додала Свириденко.
На засіданні також розглянули питання функціонування створеної урядом бюджетної установи «Центр гуманітарного розмінування», яка координуватиме гуманітарне розмінування.
Члени Міжвідомчої групи заслухали інформацію про запровадження щотижневого моніторингу звітності щодо стану розмінування. Окрему увагу було приділено питанням технічного оснащення підрозділів з розмінування.
За минулий тиждень у межах реалізації Плану заходів із розмінування земель сільськогосподарського призначення обстежено 5 431 гектар сільгоспугідь. Усього з початку року підрозділами ДСНС, Міністерства оборони, Державної служби спеціального транспорту та неурядовими операторами було обстежено загалом 67 197 га.
Як повідомляв Укрінформ, для гуманітарного розмінування Україна потребує в десятки разів більше фахівців, аніж працюють сьогодні. Найбільша площа забруднених земель на півдні і сході України. В Херсонській області треба обстежити понад 208 тис. гектарів, у Харківській області - майже 160 тис. га, а в Миколаївській - більш як 85 тис. га.
В Україні стартував проєкт, покликаний залучити світові компанії, що мають передові технології в галузі протимінної діяльності, до розмінування території нашої держави. Проєкт ініційований Програмою розвитку ООН. Він буде реалізований на одному з полігонів, віддалених від зони бойових дій, у співпраці з Міністерством оборони та Державною службою з надзвичайних ситуацій вже у травні 2023 року.
Фото: Мінекономіки