Маріуполь після деокупації отримає допомогу Франції у розвитку прибережних зон

Маріуполь після звільнення від російських загарбників зможе отримати експертну підтримку від французьких міст у розвитку інфраструктури та прибережних зон.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомила Маріупольська міська рада після зустрічі мера міста Вадима Бойченка з Надзвичайним та Повноважним Послом Франції в України Етьєном де Понсеном.

«Між Францією та Маріуполем склалися добрі стосунки. Ми хочемо зберегти та продовжити їх. Є декілька французьких міст зі схожою з Маріуполем географією, їх досвід може бути корисним для українського міста», - заявив де Понсен.

Бойченко у свою чергу подякував послу за підтримку маріупольців і відзначив вже запущений спільний проєкт по житлу.

«Перший гуртожиток на 35 родин відритий у Дніпрі. Завдяки фінансовій підтримці уряду Франції ми починаємо створення ще понад 330 квартир для маріупольців. Ми вдячні за вкрай необхідну допомогу. Впевнений, наша співпраця буде посилюватися, у тому числі в межах Mariupol Reborn», - сказав мер.

Читайте також: Україна закликала латвійський бізнес долучатися до відбудови

Він вручив Етьєну де Понсену подяку від Маріуполя за підтримку міста та його містян.

Як повідомлялося, міський голова Маріуполя Бойченко раніше представив план відродження міста «Mariupol Reborn», що складається з двох основних етапів – швидкого відновлення критичної інфраструктури та самої Стратегії відродження міста.

У квітні цей план був презентований у США. До його розробки вже долучилися світові архітектори, урбаністи та експерти.

Читайте також: Південна Корея передасть для відбудови України платформи розвитку «розумного міста»

Агресія росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто майже на 90% зруйноване внаслідок ворожих обстрілів. Пошкоджені та зруйновані житлові будинки, лікарні, школи, дитсадки тощо.

Російське вторгнення завдало Маріуполю, за попередньою оцінкою, пошкоджень та руйнувань на $14 мільярдів.

Фото: Маріупольська міськрада, Телеграм