Мери Маріуполя та Брюсселя обговорили відбудову українського міста після його деокупації

Фото

Мер Маріуполя Вадим Бойченко обговорив з мером Брюсселя Філіпом Клозом варіанти співпраці у питаннях відродження Маріуполя після деокупації міста.

Про це у Телеграмі повідомила Маріупольська міська рада, передає Укрінформ.

«Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко під час робочої поїздки до Бельгії зустрівся з мером Брюсселя Філіпом Клозом. Обговорили варіанти співпраці у питаннях відродження Маріуполя після деокупації та реалізації Плану Mariupol Reborn», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Маріуполь після деокупації отримає допомогу Франції у розвитку прибережних зон

Зазначається, що мери разом відвідали студентів Інституту Палладо, з якими поговорили про післявоєнне відновлення та реконструкцію Маріуполя після звільнення від російської окупації. Для молоді це була надихаюча зустріч.

Бойченко підкреслив, що відбудова Маріуполя – це історичний виклик не тільки для України, але й для всієї Європи.

«Місто, яке стало символом руйнівної російської війни, може перетворитися на символ перемоги та єдності усього світу у боротьбі за мир, свободу та демократію. Заради цього майбутнього ми працюємо над розробкою Плану відродження міста Mariupol Reborn. Навколо нього ми формуємо коло команди відродження, де будемо раді бачити Брюссель», - сказав Маріупольський мер. Він підкреслив, що провідний досвід Брюсселя та його експертиза допоможуть побудувати новий Маріуполь.

Читайте також: У Києві відкрилася виставка, присвячена обороні Маріуполя

Як повідомлялося, міський голова Маріуполя Бойченко раніше представив план відродження міста Mariupol Reborn, що складається з двох основних етапів – швидкого відновлення критичної інфраструктури та самої Стратегії відродження міста.

У квітні цей план був презентований у США. До його розробки вже долучилися світові архітектори, урбаністи та експерти.

Агресія росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто майже на 90% зруйноване внаслідок ворожих обстрілів. Пошкоджені та зруйновані житлові будинки, лікарні, школи, дитсадки тощо.

Російське вторгнення завдало Маріуполю, за попередньою оцінкою, пошкоджень та руйнувань на 14 млрд доларів.