Екосистема DREAM полегшить планування процесу відновлення й розвитку громад - керівник проєкту

Цифрова екосистема для підзвітного управління відбудовою DREAM полегшить планування процесу відновлення та подальший розвиток громад.

На цьому наголосив керівник проєктного офісу Цифрової екосистеми підзвітного управління (DREAM)

Міністерства розвитку громад та інфраструктури Віктор Нестуля під час виступу на початковій конференції "Кроки для спеціалістів. Процедурні питання відновлення в територіальних громадах", яка була організована Програмою «U-LEAD з Європою» у Києві, передає кореспондент Укрінформу.

«Це єдиний цифровий механізм, який допоможе спланувати відновлення та подальший розвиток громад. Ця екосистема по суті покриває всі цикли, починаючи від фіксації усіх збитків та руйнувань, до планування відновлення та залучення жителів громад до того, щоб ці проєкти відповідали їхнім пріоритетам. Тут буде й розробка проєктів та наповнення банків інвестиційних проєктів, будуть показуватися усьому світу залучення фінансування, підготовка та проведення закупівель, реалізація проєктів і здача в експлуатацію та подальший моніторинг», - сказав Нестуля.

За його словами, це легка система, яка допомагатиме, а не заплутуватиме. Тут буде поєднано 9 ІТ-рішень, які зведуть в «єдине вікно», аби було легко відстежувати всі процеси на кожному етапі. DREAM забезпечить єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відбудови. Тут буде зібрано всі дані по проєктах в режимі онлайн. Відображатимуться ці дані у вигляді зручних таблиць, графіків та діаграм.

Крім того, DREAM — це потужний інструмент для іноземних фінансових організацій, урядів та приватних інвесторів.

Планується, що бета-тестування системи буде завершено в жовтні 2023 року, після чого функціонал стане доступним для всіх.

Читайте також: За підтримки проєкту «U-LEAD з Європою» 100 громад отримають допомогу на відновлення

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.