Оновлена оцінка потреб України на відбудову: Шмигаль каже, що інвестиції треба вже зараз
Україна розраховує залучити іноземні інвестиції вже зараз, не чекаючи завершення війни.
Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації третьої оцінки збитків і потреб на відновлення України (RDNA3), проведеної за участі Світового банку, передає Укрінформ із посиланням на Телеграм очільника уряду.
«Уряд України створює умови для залучення приватних інвестицій, які дозволять прискорити процес відбудови і трансформацію нашої країни на шляху до ЄС», - зазначив він.
Відео: Офіційний телеграм-канал Прем‘єр-міністра України
За його словами, очікується, що залучення і спрямування 15 мільярдів доларів у швидке відновлення згенерує ще орієнтовно 5,5 мільярдів приватних інвестицій у промисловість, сільське господарство, в житлове будівництво, через державно-приватне партнерство, через мережу індустріальних парків, через супровід великих інвестиційних проєктів, через страхування воєнно-політичних ризиків.
«Ми розраховуємо залучити іноземні інвестиції, не чекаючи завершення війни, а вже зараз», - наголосив Шмигаль.
Він підкреслив, що вже визначені пріоритетні галузі для залучення інвестицій: ОПК, енергетика, будівництво, аграрний сектор, природні ресурси, цифрові технології, ІТ-сектор.
Очільник уряду зазначив, що кожна з цих галузей «даватиме продукцію з високою часткою доданої вартості, і це працюватиме на нашу економічну стійкість».
«Україна потребує скоординованої, прогнозованої та ритмічної макрофінансової підтримки. Це один із головних викликів 2024 року», - акцентував Прем’єр-міністр.
Водночас він зауважив, що результати RDNA3 сприятимуть реалізації програми Ukraine Facility, яка погоджена Європейським парламентом, Радою ЄС і передбачає виділення 50 мільярдів євро протягом чотирьох років.
Шмигаль пояснив, що серед іншого, програма має інвестиційний компонент 8 мільярдів євро на покриття ризиків в пріоритетних секторах, «це додатково дозволить залучити близько 30 мільярдів євро інвестицій в українську економіку».
За його словами, Ukraine Facility буде не лише фундаментом відновлення, але і каталізатором реформ, системних змін, які зроблять Україну сильнішою та ефективнішою.
Він додав, що Україна також розраховує на макрофінансову підтримку з боку Сполучених Штатів Америки, «щоб покрити критично важливі витрати на поточний рік і максимально сконцентрувати свої внутрішні ресурси на наші оборонні».
Як повідомляв Укрінформ, за результати оновленої «Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA3)» станом на 31 грудня 2023 року загальна вартість відбудови та відновлення України у найближчі 10 років становить 486 мільярдів доларів США.
Фото: КМУ