Ukraine Facility: Фон дер Ляєн назвала український план відновлення поворотним пунктом у співпраці з ЄС
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн привітала конструктивну роботу з урядом України з розробки Українського плану в рамках реалізації створеного в багаторічному бюджеті ЄС Українського фонду на 2024-2027 роки.
Про це вона сказала у Брюсселі під час спільної заяви для преси з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Сьогодні ми відзначаємо два важливі досягнення. Перше стало причиною вашого візиту до Єврокомісії: ви представили Український план. Це дійсно поворотний пункт у нашій співпраці. Ваш успіх у наданні цього плану є ще більш вражаючим, оскільки лише 19 днів тому Український фонд набув чинності. Цей план окреслює, як Україна може повернутися до швидкого зростання та почати відновлюватися від втрат, спричинених війною», - сказала президент Єврокомісії.
Вона наголосила, що план, представлений сьогодні українською стороною, побудований за принципами, напрацьованими в самому ЄС. Цей документ поєднує реформи й інвестиції. Він дозволить прискорити зростання і водночас допоможе надалі наблизити Україну до ЄС.
За її словами, відданість і рішучість уряду України вражаючі, особливо з огляду на те, що країна продовжує боротися проти російської агресії. При цьому уряд України тісно співпрацює з Єврокомісією, спирається на досвід Світового банку, МВФ та G7.
Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Український план в рамках реалізації Українського фонду обговорювався з Єврокомісією ще на етапі формування. Зараз цей документ пройде вивчення та експертизу у відповідних службах Єврокомісії і, за умови позитивної рекомендації, буде переданий на затвердження Ради ЄС.
Керівниця Єврокомісії нагадала, що Український фонд у сумі 50 мільярдів євро, підкріплений представленим сьогодні планом уряду України, є на цей час найбільшою програмою підтримки України, яка перевищує навіть програми МВФ. Багатостороння донорська координаційна платформа, створена спільними зусиллями, відіграє дуже важливу роль у реалізації цієї програми. Представлений Україною план є ключовим орієнтиром і для інших донорів, які можуть здійснювати власні проєкти з підтримки України.
«Другою причиною для нашої зустрічі сьогодні є той факт, що Єврокомісія щойно сплатила перший транш в обсязі 4,5 мільярда євро в рамках (Українського) фонду. Цей платіж, у формі перехідного фінансування, критично важливий, щоб допомогти вам продовжити виконання державних функцій у дуже важкий момент. У квітні, щойно Україна виконає умови, навколо яких ми погодилися, ми здійснимо другу виплату перехідного фінансування в обсязі 1,5 мільярда євро», - зазначила президент Єврокомісії.
Вона підкреслила, що виконання фінансового пакета Українського фонду в багаторічному бюджеті ЄС дозволить Україні відповідати на негайні фінансові потреби та мати стале і прогнозоване фінансування до кінця 2027 року.
Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбулася Рада асоціації Україна-ЄС за участі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та ключових членів його Кабінету. Учасники зустрічі розглянули широкий спектр двосторонніх відносин, включаючи надання Україні необхідної в умовах війни фінансової підтримки, розвиток економічного співробітництва, просування України у реформах на шляху до членства в ЄС.