В Охматдиті надали роз'яснення щодо інформації про тендери
В Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит" надали роз'яснення щодо інформації про тендери на послуги з технагляду та інженерно-консультаційні послуги.
Про це йдеться у дописі НДСЛ "Охматдит" у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"На жаль, багато редакцій сьогодні не звернулися до нас за коментарем перед тим, як оприлюднити матеріал про те, що "Охматдит" нібито планує витратити ще 14 мільйонів на консультанта й технагляд за ремонтом. Роз’яснюємо для всіх і сподіваємось, редакції, що опублікували новину без нашої позиції, використають цю інформацію", - зазначили в Охматдиті.
За інформацією Охматдиту, визначення переможців по супутніх тендерах на інженерні консультації та технічний нагляд було проведено 30 липня. Після того, як у п’ятницю, 2 серпня, було ухвалено рішення про скасування попереднього тендеру на відбудову, супутні тендери також втратили актуальність. І хоч формально їхні результати ще не скасовані, жодних договорів за результатами цих конкурсів не укладалося і укладатися не буде. Ціна послуг із технічного нагляду та інженерного консультування встановлюється у розмірі відсоткового відношення до вартості будівництва – до 1,5 % і до 3% відповідно. Вартість будівництва буде визначено тільки після проведення нового тендеру на відбудову зруйнованого корпусу, відтак і ціни на супутні послуги теж будуть переглянуті.
В Охматдиті підкреслили, що без технічного нагляду неможливо реалізувати такий великий будівельний проєкт, як відновлення корпусу лікарні.
"Це будівельний контроль – чи правильна марка бетону використана підрядником, чи відповідають проєкту інші будівельні матеріали тощо. Згідно з "Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури", затвердженого постановою Кабінету міністрів №903 від 11 липня 2007 року, для такого складного об'єкта, як лікарня, здійснення технічного нагляду представниками підрядної організації, що веде будівельні роботи, не допускається. Таким чином, лікарня зобов’язана знайти сторонню компанію для проведення технічного нагляду за роботами з відбудови зруйнованого корпусу.
Також в Охматдиті наголосили, що залучення інженера-консультанта як третьої неупередженої сторони при реалізації проєктів будівництва є усталеною міжнародною практикою запобігання ризикам неефективного використання коштів, і в останні декілька років успішно впроваджується в Україні. Це є однією із головних вимог всіх інвесторів і донорів. Інженер-консультант – це фахівець, який керує проєктом зі сторони замовника, і має право ухвалювати відповідні будівельні рішення.
"Лікарі не можуть слідкувати, чи дотримуються будівельники графіку робіт, чи добросовісно працює технічний контроль, і чи відповідають ціни на будівельні матеріали кошторису тощо. І головне, лікар не може ухвалити рішення про розірвання договору з підрядником, який допускає систематичні порушення в будівництві. Для цього потрібен інженер-консультант, – він має право ухвалювати подібні рішення, і найважливіше – несе за них відповідальність. А лікарі мають лікувати", - зауважили в Охматдиті.
В НДСЛ "Охматдит" також надали роз'яснення щодо визначення вартості вищезазначених послуг.
"Згідно з п. 4.32. Настанови з визначення вартості будівництва, яка затверджена наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 (далі – Настанова), до глави 10 "Утримання служби замовника та інжинірингові послуги» зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва окремими рядками включаються кошти на:
- здійснення технічного нагляду в розмірі, який складає до 1,5 % від підсумку глав 1 -9;
- надання послуг інженера-консультанта за договором про надання інженерно-консультаційних послуг в розмірі, який складає до 3 % від підсумку глав 1 - 9", - зазначено в дописі.
Таким чином очікувана вартість послуг інженера-консультанта та технічного нагляду при здійсненні закупівель встановлюється у відсотковому показнику від фіксованих розрахункових параметрів, а не визначається замовником довільно на власний розсуд.
НДСЛ "Охматдит" звернулась до проєктанта з кошторисної частини для попереднього розрахунку вартості цих послуг згідно з настановою. За попередніми розрахунками, вартість послуг з технічного нагляду становить - 5 388 323,97 грн, а вартість послуг інженера-консультанта становить - 9 698 983,16 грн.
"Дана вартість є граничною, послуги будуть сплачуватись відповідно до визначеної вартості у проєктній документації, яка отримає позитивний висновок експертної організації, а також в залежності від вартості фактично виконаних робіт підрядником, згідно з Кошторисними нормами України", - зауважили в Охматдиті.
Також згідно з п.1.4. проєкту договору, який є невід’ємною частиною тендерної документації, сторони погодили, що якщо за результатами проведення експертизи проєктної документації позитивна експертна оцінка встановлює вартість ремонту меншою, ніж договірна ціна, сторони укладають додаткову угоду та визначають нову договірну ціну, яка не повинна перевищувати вартість інженерно-консультаційних послуг, зазначених в експертній оцінці.
"Отже, якщо вартість робіт згідно проєктної документації буде встановлена у розмірі 200 млн грн, то і вартість послуг інженера-консультанта та технічного нагляду у відсотковому відношенні буде відраховуватись від підсумку глав 1 – 9 у складі цієї суми", - підкреслили в Охматдиті.
За інформацією НДСЛ "Охматдит", Оголошення про проведення обох закупівель були розміщені в системі Prozorro.
"Справді, на ці конкурси свої заявки подали по одному учаснику. Ми б із задоволенням розглянули будь-які інші пропозиції, але їх просто не надходило", - зауважили в Охматдит.
"Особливо звертаємо увагу, що виконання будівельних робіт із «Поточного ремонту (невідкладний) фасаду та внутрішнього опорядження будівлі Сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ "Охматдит" МОЗ України, інвентарний номер 1013017277, який розташовано за адресою м. Київ, вул. В. Чорновола, 28/1, пошкоджений внаслідок військової агресії російської федерації проти України 8 липня 2024 року" повинні були відбуватися згідно з моделлю «Проєктуй-будуй», яка відповідно до існуючої практики здійснюється із залученням інженера-консультанта, тому що роботи починаються без затвердженої проєктної організації, яка розробляється під час виконання будівельних робіт", - наголосили в Охматдиті.
"Всі кошти, зібрані на рахунках БО "Благодійний фонд “Охматдит” - здорове дитинство" для відбудови, будуть переведені на рахунок самої лікарні", - підтвердили в Охматдиті.
Для проведення робіт з відновлення пошкодженого сучасного корпусу Охматдиту буде оголошено новий тендер на майданчику Prozorro, який буде проведений із урахуванням всіх законодавчих вимог.
"Для забезпечення більшої прозорості та підконтрольності громадськості всіх процесів відновлення МОЗ вже працює над створенням ради з відновлення", - зауважили у лікарні.
Як повідомляв Укрінформ, НДСЛ "Охматдит" оголосив конкурс на обрання будівельної компанії для відновлення нового корпусу лікарні, який постраждав унаслідок російської атаки 8 липня 2024 року. Конкурс проводив благодійний фонд "Охматдит", серед 14 учасників за його підсумками була обрана запорізька компанія «Буд-технолоджі». Проєкт "Наші гроші" звернув увагу на те, що пропозиція переможця була дорожча, ніж в інших учасників конкурсу, а також, що у компанії немає відповідної техніки для проведення необхідних робіт.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що тендер на відбудову Охматдиту скасують і проведуть заново.
МОЗ скасувало супутні тендери на 14,5 мільйона гривень.