«єВідновлення»: забронювати житловий сертифікат відтепер можна через ЦНАП

В Україні розширили технічні можливості сервісу «єВідновлення» – відтепер забронювати житловий сертифікат на компенсацію за знищене житло можна як через «Дію», так і через ЦНАП.

Про це у Фейсбуці повідомило Міністерство розвитку громад та територій України, передає Укрінформ.

«Продовжуємо розвивати цифровий сервіс «єВідновлення», щоб він був ще зручнішим для громадян, чиє житло було зруйноване через бойові дії. Відтепер можна забронювати житловий сертифікат через портал «Дія» або ЦНАП. Раніше це можна було зробити тільки через застосунок «Дія», - йдеться в повідомленні.

У Мінрозвитку нагадали, що технічна можливість подавати заяви на отримання житлових сертифікатів через ЦНАП та портал «Дія» з’явилась на початку жовтня. За цей час цією опцією скористалося більше тисячі громадян.

Оновлення забезпечує можливість отримання компенсації для осіб, які раніше не могли скористатися послугою через мобільний застосунок. Зокрема, це дозволяє подавати заяви уповноваженим та законним представникам власників зруйнованого житла, а також особам без реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Для бронювання коштів через портал «Дія» необхідно авторизуватись на порталі, обрати послугу “Бронювання коштів за житловим сертифікатом”, обрати житловий сертифікат, по якому ви хочете забронювати кошти, актуалізувати контактні дані та підписати сформовану заяву електронним цифровим підписом.

Після подання заяви на бронювання протягом 5 днів людина отримує підтвердження та має 30 днів для оформлення угоди купівлі-продажу нового житла.

Читайте також: Швеція продовжить підтримку України у відновленні інфраструктури та будівництві

Виплати здійснюються в межах наявних коштів на спеціальному рахунку Міністерства розвитку громад та територій України. Якщо кошти на рахунку вичерпано, заява переноситься в електронну чергу до моменту зарахування нових коштів. Першими в черзі будуть військовослужбовці, особи з інвалідністю та багатодітні родини. Це пріоритет, закріплений на законодавчому рівні.

Як повідомлялося, за час роботи програми «єВідновлення» було сформовано 12 тисяч житлових сертифікатів, а майже 5 тисяч сертифікатів вже реалізовано і їх власники переїхали у нові домівки.