На Тернопільщині видали понад три тисячі направлень на роботу в «Армії відновлення»

Ексклюзив

У Тернопільській області з початку дії програми «Армія відновлення» видали 3004 направлення на роботу для безробітних та уклали 591 договір.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив директор Тернопільського обласного центру зайнятості Микола Городецький.

«Безробітні жителі Тернопільщини активно долучаються до «Армії відновлення». З початку дії програми місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості уклали 591 договір, згідно з якими зареєстрованим безробітним було видано 3004 направлення на роботу. Зокрема, у 2024 році уклали 386 договорів та видали майже 2030 направлень на роботу», - зазначив Городецький.

Учасники «Армії відновлення» упорядковували та утримували в належному стані укриття, здійснювали супровід та догляд за учасниками бойових дій в медзакладах, надавали допомогу сім’ям військових, плели маскувальні сітки, кавер та костюми, працювали в благодійних їдальнях для потреб Збройних сил України, мешканців, що проживають в зоні бойових дій, виконували ряд інших робіт.

На організацію та фінансування суспільно корисних робіт «Армії відновлення» було витрачено 11,8 млн грн коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Читайте також: На Хмельниччині цьогоріч понад 640 осіб долучились до «Армії відновлення»

Як зазначили в обласному центрі зайнятості, для безробітних є ряд переваг участі у суспільно корисних роботах. Зокрема, зберігається статус безробітного на весь період їх виконання. Це легальна робота (укладаються строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ). Учасники «Армії відновлення» отримують заробітну плату (не нижче мінімальної), набувають страхового стажу, мають соціальний захист і гарантії.

Як повідомляв Укрінформ, проєкт «Армія відновлення» запустили в Україні восени 2022 року, щоб фінансово підтримати людей, які тимчасово втратили роботу, та залучити їх до відбудови країни. Люди мають можливість долучитись до виконання суспільно корисних робіт і отримувати за це оплату, яка є вищою, ніж середній розмір виплат допомоги з безробіття.

На заробітну плату в межах проєкту «Армія відновлення» направили вже понад 1,6 млрд грн.

Фото ілюстративне