Відбудова України - 2024

Дайджест

США анонсували нову економічну допомогу Україні. Українці можуть стати основними інвесторами у відновлення країни. Чому культура є частиною відбудови? Чи здолає нові виклики Миколаїв?

Держдеп анонсував чотири пакети економічної допомоги Україні

США нададуть сотні мільйонів доларів Україні для підтримки сільського господарства, транспортної сфери, спільних проєктів уряду і Світового банку, а також на професійну підготовку громадян.

На Запоріжжі ворог знищує поля з врожаєм. Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ

Про це заявив під час виступу в Центрі міжнародних та стратегічних досліджень у Вашингтоні заступник держсекретаря США з питань управління і ресурсів Ричард Верма, передає власний кореспондент Укрінформу.

Крім того, представник Держдепу заявив про виділення з боку США понад $223 мільйона додаткової підтримки «для відновлення транспорту, інфраструктури та логістики України». Це, підкреслив він, потрібно, щоб в Україні продовжували роботу порти, залізниця й інші комунікації. Читати далі

ІНТЕРВ’Ю

Плануємо створити у Миколаєві окремий енергетичний острів

Фото: Алла Мірошниченко, Укрінформ

Миколаїв із початку повномасштабного вторгнення здобув славу фортеці півдня України, зупинивши просування росіян. Місто зазнало значних руйнувань. Через підрив водоводу у квітні 2022 року в кранах миколаївців досі немає питної води, а після останніх обстрілів енергооб’єктів містяни пережили дводенний блекаут.

Про те, як сьогодні живе незламний Миколаїв, які нові виклики долає, кореспондентка Укрінформу поспілкувалася з міським головою Олександром Сєнкевичем.

У Мінекономіки очікують цьогоріч збільшення прямих іноземних інвестицій на 20%

Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

Перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко під час спілкування з журналістами з нагоди зустрічі з міністеркою економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свеньєю Шульце назвала три галузі в українській економіці, найбільш привабливі для німецьких інвесторів.

Найбільш цікавим з боку інвестування для німців залишається енергетика, все, що пов'язано з агропереробкою, а також фармацевтична галузь, у якій німецькі компанії вже представлені і працюють.

Фото: Фейсбук Укренерго

Крім того, німецька міністерка привезла в Київ «зимову допомогу». Зокрема, німецька урядова делегація передала НЕК "Укренерго" 15 автопідйомників для робіт на високовольтних лініях.

Культура має стати частиною кожного з блоків на майбутній конференції з відбудови в Римі

«У Римі в липні (2025 року - ред.) відбудеться наступна велика конференція з відбудови України, і ми хотіли б, щоб культура органічно стала частиною кожного з питань, які будуть розглядати. Там є основні блоки – соціальний, оборона, відбудова. Ми хочемо у кожен з цих блоків вплести культурний елемент. Тому що є культура воїна, інженера, айтішника, саме вона є тим елементом, який зшиває всю людську діяльність», - міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.

Фото: Лідія Таран, Укрінформ

Це питання обговорювалося на шпальтах міжнародної конференції Ради Європи «Без культури немає демократії»: відзначення 70-річчя Європейської культурної конвенції» у Страсбурзі. Крім того, на майбутньому форумі в Римі з’явиться окрема панель, присвячена безпосередньо відновленню культурної спадщини.

НОВИНИ ВІДБУДОВИ

  • Шмигаль пропонує Німеччині збільшити податки на товари з РФ, а гроші спрямувати на відновлення України
  • ЄІБ допоможе українським громадам готувати проекти управління публічними інвестиціями
  • Фонд підтримки енергетики України вже акумулював понад €900 мільйонів
  • Німеччина профінансує закупівлю додаткових мобільних систем теплопостачання громадам
  • На Дніпропетровщині збудують фільтрувальну станцію для громад, де немає води
  • Відбудова Охматдиту: оголосили тендери на розробку проєктної документації
  • Уряд Канади фінансуватиме в Україні проєкт розвитку підприємництва сільського населення

У Харкові очікують на місію ЮНЕСКО, яка огляне пошкодження Держпрому

28 жовтня росіяни завдали удару ФАБом з УМПК по Шевченківському району Харкова. Були пошкоджені історична будівля – Держпром.

Фото: Юлія Байрачна, Укрінформ

Держпром (будинок державної промисловості) - пам’ятка національного значення у стилі конструктивізм, яка розташована в центрі Харкова на майдані Свободи. Будівлю, що складається з групи різновисоких «башт» (найвищі – 13 поверхів), сполучених переходами, звели у 1925-1928 рр.

Головними інвесторами у відбудову будуть самі українці - експерт

Якісно відбудувати Україну зможуть лише внутрішні інвестори, і це стане «точкою прориву» для відновлення всієї економіки.

Фото: Олександр Кліменко, Укрінформ

«Аналізуючи надходження пакетних інвестицій, ми не бачимо можливостей закриття таких фантастичних потреб в капіталі нашими західними партнерами з огляду на їхню обережність в оцінюванні ризиків. Водночас бачимо, що величезні запаси капіталу є на руках у простих українців. Єдине, що їх стримує, – відсутність культури інвестування в бізнес», - сказав експерт на пресконференції Української будівельної премії року Ukrainian Building Awards

РЕПОРТАЖ

У Житомирі під час хакатону презентували проєкт для розмінування

Hardware Hackathon, присвячений післявоєнній відбудові України, складався з двох етапів. Під час першого реєструвалися студенти та ліцеїсти, загалом їх було майже 100.

У державному університеті «Житомирська політехніка» під час хакатону обрали трьох переможців, які створили проєкти, пов’язані з розмінуванням, вітровою генерацією електроенергії та контролем за домашній улюбленцем на відстані.

Фото: Ірина Чириця, Укрінформ

В Україні презентували проєкти для впровадження безбар'єрності в архітектурі та міському плануванні

Фото: Укрінформ

У Києві під час заходу «Громади та міста дружні для людей» учасники Школи універсального дизайну від ПРООН представили 13 унікальних проєктів, які спрямовані на підвищення доступності та інклюзивності в архітектурі та міському плануванні. Читати

ІСТОРІЇ НЕЗЛАМНОСТІ

У Харкові волонтери зібрали автентичні фрагменти зруйнованої РФ пам’ятки для її подальшого відновлення

У Харкові провели толоку в 150-річній будівлі, пошкодженій ракетними ударами, аби зберегти автентичну цеглу та елементи для майбутнього відновлення.

У Харкові провели толоку у старовинній зруйнованій будівлі, щоб зберегти автентичні фрагменти / Фото: В'ячеслав Мадієвський, Укрінформ


Слідкуйте за відновленням України з нами - щовівторка ми збираємо усі головні новини, фото та відео відбудови. Підпишіться на нашу щотижневу розсилку Відбудова 2024, щоб дізнаватися усі новини відновлення України першими.

Якщо вам сподобалося, порекомендуйте нас друзям, щоб спільнота зацікавлених людей зростала. Наступний лист з новинами відбудови України очікуйте 24 грудня.