Експериментальний проєкт «Пліч-опліч» стане державною програмою - Кулеба

Експериментальний проєкт «Пліч-опліч», запущений торік для допомоги Херсонщині, наступного року стане державною програмою і пошириться на усі прифронтові громади.

Про це під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад повідомив віцепрем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба, передає кореспондент Укрінформу.

«Цей проєкт передбачає надання допомоги тиловими громадами громадам-форпостам, які щодня потерпають від ворога. Така модель співпраці побудована на вже відомому пілотному проєкті «Пліч-о-пліч», який ми разом з обласними військовими адміністраціями і громадами втілили у минулому році, коли 15 областей України допомогли із відновленням понад 1 500 житлових будинків у Херсонській області», - розповів Кулеба.

У 2025 році ця ініціатива стане державною програмою, в межах якої планується відбудувати понад 10 тисяч об'єктів різної інфраструктури. Наразі у Мінрозвитку триває робота на проєктом постанови про реалізацію експериментального проєкту. Нею передбачено, що фінансування програми здійснюватиметься за формулою 50%+25%+25%.

«Половина коштів – це буде державне фінансування, 25% - кошти громад, які надаватимуть підтримку, і ще 25% - з бюджету громад, які її потребують. Це буде гнучка формула, ми будемо її змінювати в залежності від потреби тієї чи іншої громади», - роз’яснив віцепрем'єр-міністр.

Станом на сьогодні запросили про допомогу 164 громади, 50 з них вже знайшли собі партнерів. Ще 114 громад мають потребу у підтримці.

Читайте також: «Пліч-о-пліч»: на Херсонщині відбудували вже майже тисячу домівок

«Кожна тилова громада може стати партнером прифронтової громади. Наша мета – допомогти їм це зробити», - підкреслив Кулеба.

Як повідомлялося, станом на вересень 2024 року програма «Пліч-о-пліч» на Херсонщині призупинена через брак коштів.

Фото: ОП