У Європарламенті посварилися через Brexit
У Європейському парламенті провели дебати щодо рішення Великої Британії вийти із ЄС, які супроводжувалися різкими заявами та взаємними звинуваченнями.
Про це повідомляє ВВС.
"Ключового прихильника "брекзиту", лідера націоналістичної Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) Наджела Фаража, зокрема, засвистали під час його виступу, назвали брехуном і звинуватили у використанні "нацистської пропаганди".
Президентові Європарламенту Мартіну Шульцу на деякий час навіть довелося перервати обговорення - він зробив зауваження панові Фаражу, а також закликав депутатів не вдаватися до методів поведінки прихильників UKIP", - йдеться у повідомленні.
Обурення присутніх викликали слова про те, що Європейський парламент "як політичний проект уже в минулому". Фарадж також заявив, що ніхто з депутатів ніколи не робив нічого путнього у своєму житті, а також не створив жодного робочого місця.
"Ви боролися за "брекзит", британський народ підтримав вихід (Британії із Євросоюзу. - Ред.). Чому ви тут?", - звернувся до нього голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Він також звинуватив лідера UKIP у брехні щодо переспрямування внесків Британії у бюджет ЄС на фінансування охорони здоров'я країни.
Пан Юнкер закликав Британію якнайшвидше "роз'яснити свою позицію" щодо виходу з ЄС.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель, у свою чергу, заявила, що Лондон не збереже привілеї членства у Євросоюзі після відмови від своїх зобов'язань перед ним.
Виступаючи перед бундестагом, вона пообіцяла, що Британія не зможе "зібрати вершки" під час майбутніх перемовин з ЄС.
"Мусить бути і буде помітною різниця між тим, хоче країна бути членом сім'ї Європейського Союзу чи ні", - сказала пані Меркель.
Спеціальна сесія Європарламенту у вівторок передувала запланованій на вечір зустрічі лідерів ЄС та британського прем'єр-міністр Девіда Кемерона - першій після того, як більшість британців на референдумі у четвер підтримали Brexit.
Лідери Німеччини, Франції та Італії заявили напередодні, що жодних "офіційних або неформальних" переговорів про вихід Британії з ЄС на цьому етапі не буде.
Після оголошення результатів референдуму Кемерон заявив, що піде з посад прем'єр-міністра та лідера Консервативної партії. Він виступав за те, аби Британія залишилася членом ЄС.
Як повідомляв Укрінформ, за результатами референдуму 23 червня у Великій Британії про те, чи залишатися країні у складі Європейського союзу, прихильники Brexit - виходу Британії з ЄС - набрали 51,9% голосів; 48,1% громадян виступили за залишення у складі ЄС.