Росія хоче уникнути заборони Радбезу ООН бомбардувати Алеппо

Проект резолюції щодо Сирії, який просуває Москва на голосування у Раді Безпеки ООН, не містить жодного слова про припинення авіаударів по цивільних кварталах Алеппо, яких завдають сили Асада й авіація РФ, спричиняючи масові жертви серед мирного населення.

Про це сказали у коментарі Укрінформу в Постійному представництві України при ООН.

"Засідання Ради Безпеки розпочнеться о 14.30 за Нью-Йоркським часом (21.30 за Києвом. – Ред.). Голосуватиметься дві резолюції щодо Сирії: одна ініційована Францією і Іспанією, друга  запропонована Росією", - зауважили у диппредставництві.

При цьому в українській місії підкреслили, що російська резолюція "не є об'єктивною, оскільки не передбачає основного елементу – припинення бомбардувань цивільних кварталів у східній частині міста Алеппо". Крім того, як стало відомо, російська сторона не провела консультацій з іншими членами Ради, які не змогли внести своїх пропозицій до її проекту.

Водночас документ, запропонований Францією та Іспанією, чітко передбачає вимогу припинення польотів військових літаків над Алеппо та завдання бомбових ударів.

"Враховуючи нинішню ситуацію в Алеппо, міжнародна спільнота вважає головним завданням зупинити масові вбивства, у тому числі мирних жителів, у цьому місті", - зауважили в Представництві України при ООН.

Як повідомляв Укрінформ, з ініціативою поновити перемир'я у сирійському місті Алеппо, частина населення якого опинилася на межі гуманітарної катастрофи, виступили французька та іспанська делегації. Крім того, у п'ятницю держсекретар США Джон Керрі під час зустрічі з главою МЗС Франції у Вашингтоні назвав дії режиму Асада і Росії, які знищують у східній частині Алеппо житлові квартали, лікарні та життєво необхідну інфраструктуру, "військовими злочинами".

У відповідь на запропоновані в РБ ООН ініціативи Росія як постійний член Радбезу висунула свій проект резолюції. У ньому передбачається виведення бойовиків терористичної організації "Фронт ан-Нусра" зі східної частини Алеппо та міститься заклик виконувати домовленості щодо перемир'я в Сирії, досягнуті США і Росією на початку вересня. Крім того, Москва цинічно вписала у документ фразу, що Рада Безпеки "із вдячністю відзначає зусилля Російської Федерації" як співголови Міжнародної групи з підтримки Сирії.

Очікується, що Росія ветуватиме французько-іспанський проект резолюції. Водночас країни Заходу не підтримують ініціативу Москви. Більш того, російський документ може не набрати навіть мінімальної необхідної підтримки дев'яти членів Радбезу під час голосування.