США наразі дуже близькі до рішення надати Україні озброєння - американський експерт

Сполучені Штати Америки наразі дуже близькі до ухвалення рішення про постачання озброєння в Україну, щоб допомогти нашій державі дати гідну відповідь на російську агресію.

Про це на прес-конференції в Укрінформі на тему "Співпраця між Україною і США у сфері оборони та безпеки: еволюція поглядів" заявив американський експерт у галузі безпеки та оборони президент Фонду "Потомак" доктор Філіп Карбер, повідомляє кореспондент агентства.

"Після трьох років ми (США. - Ред.) нарешті дуже близько підійшли до того, щоб таки подолати ембарго на постачання озброєнь в Україну", - сказав Карбер.

Він додав, що і в Європі люди починають розуміти, що їхня майбутня безпека залежить від України і від того, наскільки ефективно наша країна зможе відреагувати на зростаючу загрозу з боку Росії.

Карбер зазначив, що Росія наразі намагається здійснити акт реваншизму, тобто прагне змінити порядок, який склався в Європі після часів холодної війни, і з цією метою вдається до інформаційної, кібернетичної, політичної та гібридної агресії. 

"Щоб це змінити, зараз якраз настав час це визнати. Я виступаю від імені групи "друзів України", до якої входять колишній заступник Генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу, колишній посол США в Україні Джон Хербст, колишні командувачі Об'єднаних Збройних сил США в Європі генерали Леслі Кларк та Філіп Брідлав, і група наших прибічників щоденно зростає, Зараз вона включає більшість у Конгресі, а також певних ключових осіб в Адміністрації США", - підкреслив експерт. 

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, що зупиняє США від надання Україні зброї, Карбер зазначив, що це насамперед побоювання ескалації війни на сході. За його словами, саме такими були міркування президента США Обами і канцлера ФРН Меркель, але Росія сприймає це як прояв слабкості, що спонукає її до подальших агресивних дій. 

Ще однією з можливих причин ненадання Україні зброї американский експерт назвав неподолану корупцію в нашій державі.

Водночас він зауважив, що, на його переконання, у США визнають величезні зусилля, яких докладає Україна, щоб досягти змін, тож допомога нашій державі свідчитиме не тільки про усвідомлення зростаючої російської загрози, а й про повагу до українських військових, які вже понад тисячу днів чинять гідний опір агресії з боку Росії. 

Нагадаємо, Україна вже неодноразово подавала переліки необхідного нам озброєння як окремим країнам, так і організаціям. В першу чергу мова йде про протитанкові та протиповітряні системи.

Формальної заборони на постачання в Україну летальної зброї не існує. На Україну ембарго на поставки озроєнь наклали в 2013 році для недопущення силового розгону демонстрацій, але потім заборону було знято. Проте Україна досі не може отримати ні летального озброєння, ні навіть промислового обладнання для підвищення технологічного рівня оборонної промисловості

Як повідомляв Укрінформ, новий імпульс двосторонньому співробітництву між Україною і США було надано за результатами візиту до США Президента України Петра Порошенка 19 - 21 червня 2017 року. 

фото Юрія Ільєнка