Експерти назвали найбільш прокремлівські партії Європи
Попри поразку популістів у Франції чимало політичних партій в Європі дуже наближені до Кремля.
Уперше їх "рейтинг" наведений у новому дослідженні Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), яке є в розпорядженні Укрінформу.
"Антизахідні елементи, які експлуатують Кремль, існують не лише на периферії європейської політики, але й простягаються прямо в серця традиційних, усталених партій... У деяких країнах ці погляди поширилися по всій національній політичній системі, ставши домінуючою точкою зору", - йдеться у дослідженні.
У ньому проаналізовані всі 252 партії, представлені в 28 національних парламентах ЄС та Європейському парламенті. Достатньо даних для оцінки було зібрано по 181 партії у 22 країнах. Критеріями оцінки стали їх підтримка або протидія західній ліберальній моделі, ідеям лібералізму, секуляризму, ЄС, західної архітектури безпеки, вільній торгівлі, глобалізації і трансатлантичним відносинам. Партії поділили на 2 категорії - від "прозахідних", "помірковано прозахідних" до "антизахідних" і "жорстко антизахідних".
Останніх в списку ECFR 30 з 13 країн. "Ці партії відкидають всі або майже всі елементи західного порядку", - пояснюють автори.
Перше місце вони віддали болгарській партії "Атака", друге - "Котлеба - Народна партія Наша Словаччина", третє - угорській Jobbik. "Національний фронт" Франції на четвертому місці, Fratelli d'Italia - Centrodestra Nazionale - на п'ятому.
"За винятком шведських демократів, всі партії в цій групі підтримують більш тісні зв'язки між своєю країною і Росією, виступають за зняття санкцій проти Росії або мають партійні контакти з російським режимом. Вони хочуть покласти край європейському порядку безпеки, в основі якого лежать НАТО/ЄС, що відповідало б інтересам Росії", - йдеться у дослідженні.
Австрійські Lega Nord і "Австрійська партія свободи" і пішли далі і домовилися про співробітництво з "Единой Россией". "Проте, за деякими винятками, малоймовірно, що якась із цих сторін прийде до влади найближчим часом", - вважають автори дослідження.
Повний аналіз можна подивитися на сайті ECFR.