У Барселоні почалися протести після арештів прибічників незалежності
Тисячі людей вийшли на вулиці Барселони після того, як поліція затримала 14 чиновників через підготовку ними забороненого референдуму щодо незалежності.
Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Прем’єр Іспанії Маріано Рахой 20 вересня заявив, що його уряд має намір перешкодити проведенню референдуму.
«У світі немає демократичної країни, яка б підтримала те, що планують ці люди», – сказав він, закликавши голову уряду Каталонії Карлеса Пучдемона дотримуватися закону і відмовитися від сепаратистських намірів.
Крім того, 20 вересня Міністерство фінансів Іспанії заявило, що запроваджує ширший контроль над фінансами уряду Каталонії, щоб запобігти витратам коштів на проведення референдуму.
Пучдемон назвав операцію поліції незаконною і звинуватив центральний уряд у Мадриді у фактичному припиненні автономії регіону і запровадженні надзвичайного стану.
Іспанський уряд вважає, що голосування, заплановане на 1 жовтня, є незаконним, а Конституційний суд призупинив закон про референдум, ухвалений каталонським парламентом.
У свою чергу, лідер іспанського регіону Каталонія заявив, що наполягатиме на планах провести 1 жовтня референдум про незалежність від Іспанії, попри оголошення таких дій незаконними з боку центрального уряду і судів.
Голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон 10 вересня оголосив, що до референдуму «все готово» і «каталонці зможуть голосувати». Всупереч протесту Мадрида, у Каталонії надрукували виборчі бюлетені, сформували списки виборців, облаштували виборчі дільниці.
Нагадаємо: згідно з нещодавнім опитуванням каталонців, 41,1% жителів регіону підтримали незалежність від Іспанії, 49,9% – висловилися проти. Крім того, 70 відсотків респондентів сказали, що хочуть, аби питання щодо незалежності було врешті врегульоване і зникла невизначеність з цього приводу.