Додон погрожує Конституційному суду за “підкладену свиню”
Президент Молдови Ігор Додон вважає грубим порушенням Конституції країни рішення Конституційного суду про те, що право висунення кандидата на посаду міністра оборони, а також його відкликання з посади віднині належить виключно прем'єр-міністрові, а президент зобов'язаний затвердити повторно представлену урядом кандидатуру.
Про це він заявив на брифінгу, що відбувся в Кишиневі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.
«Сьогодні уряд і парламентська більшість, контрольовані однією партією, зробили ще один крок до остаточної узурпації державної влади. І цього разу, як і у багатьох інших випадках, співучасниками виступили судді Конституційного суду. Рішенням, ухваленим сьогодні Судом, Конституція Республіки Молдова була грубо порушена, що є серйозним прецедентом», - заявив Додон.
Глава Молдови зазначив також, що Конституційний суд має право тлумачити Конституцію, а не встановлювати в Конституції непередбачені процедури і строки.
За його словами, стаття 98(6) Основного закону не встановлює обов'язки Президента призначати міністра при повторному висуненні так само як і оприлюднювати закони.
Президент наголосив, що при новому складі парламенту, який буде утворено після дострокових чи чергових парламентських виборів, буде сформовано новий склад Конституційного суду, а одним з безпосередніх пріоритетів КС в його новому складі стане повний перегляд багатьох прийнятих рішень, що мають антидержавний характер і підривають авторитет державних установ.
На думку Додона, всі дії суддів нинішнього складу Конституційного суду стануть предметом ретельного розслідування, у тому числі в рамках Кримінального кодексу.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 17 жовтня, Конституційний суд Молдови вніс вердикт про те, що право висунення кандидата на посаду міністра оборони Молдови, а також його відкликання з посади віднині належить виключно прем'єр-міністрові, а президент зобов'язаний затвердити повторно представлену урядом кандидатуру.
Раніше президент Молдови Ігор Додон відмовився призначити на посаду міністра оборони Єуджена Стурзу, якого повторно висунула на цю посаду правляча коаліція на чолі з Демократичною партією.
Уряд, у свою чергу, звернувся за роз'ясненнями до Конституційного суду.