Референдум щодо відставки мера Кишинева провалився
Явка на референдум щодо відставки мера Кишинева Доріна Кіртоаке після закриття виборчих дільниць склала, за попередніми даними, 17,5% - трохи більше 110 тис. виборців.
Згідно з молдавським законодавством, для визнання референдуму таким, що відбувся, явка повинна скласти не менше 33%, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.
За даними Центральної виборчої комісії, у виборчі списки були включені близько 640 тисяч виборців, а для визнання референдуму таким, що відбувся, необхідні були голоси не менше 210 тисяч жителів молдавської столиці.
Згідно з оприлюдненими Центрвиборчкомом результатами після обробки більше 97% протоколів, близько 88% учасників референдуму проголосували за відставку мера, проти відставки – трохи більше 12%.
При цьому за відставку мера мали проголосувати не менше 64 тисяч виборців. На підготовку і проведення кишинівського референдуму було витрачено близько 500 тисяч євро.
Згідно з оприлюдненими молдавськими ЗМІ даними, явка на референдум була нижчою (майже на 50 тисяч виборців), ніж на президентських виборах у листопаді 2016 року, коли президентом Молдови був обраний колишній керівник Партії соціалістів Ігор Додон.
Як повідомлялося, з ініціативою про проведення референдуму про відставку мера Кишинева Доріна Кіртоаке виступила фракція Партії соціалістів в муніципальній раді та президент Молдови Ігор Додон.
Наразі Кіртоаке рішенням кишинівського суду тимчасово відсторонений від посади мера і перебуває під юридичним наглядом. Кіртоаке – один з фігурантів кримінальної справи про корупцію, пов'язаної з махінаціями при підготовці договору на будівництво платних парковок в Кишиневі.
Якщо вина градоначальника буде доведена, йому загрожує тюремне ув'язнення терміном до 7 років.