КНДР хвалиться, що досягла мети - стала ядерною державою
Північна Корея у середу повідомила, що успішно випробувала нову потужну міжконтинентальну балістичну ракету, у радіусі ураження якої опинилася уся материкова територія США.
РакетныУ цьому звязку Пхеньян оголосив, що досяг своєї давньої мети, ставши ядерною державою. У КНДР також заявили, що нова ракета досягла висоти близько 4475 кілометрів і за 53 хвилини здолала відстань у 950 кілометрів, повідомляє Reuters
"Після спостереження за успішним запуском нової міжконтинентальної балістичної ракети "Хвасон-15" Кім Чен Ин із гордістю оголосив, що тепер ми нарешті досягли історичної мети, завершивши формування ядерних сил країни, мети нарощування ракетного потенціалу", - йдеться у заяві, зачитаній диктором північнокорейського ТВ.
У заяві Північна Корея називає себе "відповідальною ядерною державою", мовляв, розробка стратегічної зброї здійснюється для захисту від "політики ядерного шантажу і ядерних загроз американських імперіалістів".
Перші з середини вересня ракетні випробування КНДР пройшли через тиждень після того, як президент США Дональд Трамп повернув Північну Корею до списку держав-спонсорів тероризму, що дає можливість вводити нові санкції стосовно Пхеньяну.
Американські, японські та південнокорейські чиновники підтвердили, що ракета, яка впала у водах Японії, швидше за все, була міжконтинентальною балістичною ракетою. Пентагон повідомив, що вона не становила загрози для США, їхньої території та їхніх союзників.
"Вона піднялася вище, ніж фактично усі попередні, що вказує на їхні зусилля у галузі наукових досліджень і розробок, націлених на створення балістичних ракет, які зможуть становити загрозу практично для всього світу", - сказав журналістам міністр оборони США Джеймс Меттіс.
З огляду на траєкторію та відстань, яку здолала ракета, радіус її дії може перевищувати 13.000 кілометрів - цього більш ніж достатньо, щоб вона досягла Вашингтона, повідомила організація Union of Concerned Scientists, що базується у США, яка проводить незалежні наукові дослідження.
Фото: KCNA