Комісар РЄ: Поводження з мігрантами в Європі може стати бомбою уповільненої дії
Ситуація, яка складається нині з інтеграцією мігрантів до життя в країнах Європи, зокрема надання їм тимчасових статусів та пролонгація процесів щодо об’єднання з рідними, може стати для Європи «бомбою уповільненої дії».
Про це сказав комісар Ради Європи з прав людини Нілс Мужнієкс, оприлюднюючи звіт діяльності за третій квартал 2017 року.
«Одне з моїх великих побоювань полягає в тому, що намагаючись заохотити короткочасний тиск громадськості та ворожість до міграції, політики закладають бомбу уповільненої дії на майбутнє. Це пояснюється тим, що багато тимчасових заходів - особливо надання особам, які потребують захисту, лише короткотермінових, непостійних статусів та обмеження їх можливостей для об'єднання сім'ї, лише перешкоджатимуть інтеграції новоприбулих», - пояснив Мужнієкс.
За його словами, недоліки в інтеграції, у свою чергу, будуть пояснюватися тим, що мігранти "занадто культурно відрізняються" або що вони не хочуть інтегруватися.
«Помірні політичні діячі можуть таким чином викопати власні могили та збільшити електорат для своїх популістських крайніх правих конкурентів», - сказав комісар.
Слід зазначити, що у звіті не йдеться про порушення прав людини на окупованих територіях на сході України. Щодо порушення прав людини в Криму, то комісар зауважив, що 11 вересня від його імені була оприлюднена в соціальних медіа заява, де висловлювалося занепокоєння вироком Ахмету Чийгозу та сумніви щодо відповідності покарання Європейській конвенції з прав людини.