Радбез ООН запровадив нові санкції проти Північної Кореї
Рада Безпеки ООН у п'ятницю ухвалила резолюцію, ініційовану США, яка посилює санкцій проти Північної Кореї через триваючу провокаційну поведінку КНДР у регіоні.
Документ прийнятий одностайним голосуванням, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Результат голосування такий: за проект резолюції проголосували п'ятнадцять членів Ради. Проект резолюції приймається одностайно", - оголосив голова Ради Безпеки ООН, обов'язки якого зараз виконує постійний представник Японії при ООН.
Як пояснив у коментарі агентству речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, "прийнята резолюція Ради Безпеки ООН визначає провокативну політику Пхеньяна як пряму загрозу міжнародному миру й безпеці". За його словами, українська делегація рішуче засуджує деструктивну поведінку КНДР, тому також підтримала введення додаткових санкцій проти офіційного Пхеньяна.
Представник Української місії додав, що "для стримування ядерних апетитів Північної Кореї і деескалації ситуації на Корейському півострові є необхідним, щоби всі держави-члени ООН виконували відповідні резолюції Ради Безпеки щодо Північної Кореї".
Як повідомив дипломат, прийнята резолюція РБ ООН вводить додаткові обмеження проти режиму КНДР й передбачає в тому числі:
- замороження активів та заборону переміщення 16 представникам режиму, включаючи представників Робітничої партії та уряду КНДР, а також північнокорейських банків;
- включення міністерства збройних сил КНДР до контрольного списку північнокорейських юридичних осіб;
- обмеження поставок у КНДР сирої нафти до 4 млн барелів протягом року з дня схвалення резолюції, а також повну заборону на цей вид діяльності після зазначеного періоду;
- суттєве обмеження (до 90%) на постачання в КНДР продуктів нафтопереробки;
- заборону імпорту з КНДР харчових продуктів, електричного обладнання, каміння, деревини, а також заборону передавати КНДР права на риболовецьку діяльність;
- заборону експорту до КНДР промислового обладнання та металів, а також транспортних засобів;
- репатріацію північнокорейських громадян, які працюють і мають дохід в інших країнах, до КНДР протягом двох років, окрім тих, повернення яких до країни заборонено згідно з національним законодавством або міжнародним правом;
- посилення заборони стосовно північнокорейських суден, включаючи їхнє перехоплення, інспектування та затримання в разі виникнення підозр, а також заборону будь-яких передач використаних раніше морських суден до КНДР.
Нова резолюція Ради Безпеки ООН набуває чинності з моменту її схвалення.